Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Win7 Pro x64 - dziwny problem z bluetooth - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Win7 Pro x64 - dziwny problem z bluetooth (/win7-pro-x64-dziwny-problem-z-bluetooth-30148-t)



Win7 Pro x64 - dziwny problem z bluetooth - modexyz - 21.01.2013 21:37

Witam,
od kilku dni walczę z nietypowym problem związanym z bluetooth. W laptopie (samsung RC520) jest wbudowny moduł BT Broadcom. Problem na początku objawił się "wyrzuceniem" sterownika w systemie. Windows nie wykrywał urządzenia i nie można było zainstalować sterowników (instalacja przerywana - brak urządzenia). Mam zainstalowany drugi system na dysku (linux) i pod nim wszystko działa bez najmniejszych problemów. Postanowiłem przeinstalować Win i sprawdzić czy to coś zmieni. Po pierwszym uruchomieniu system wykrył moduł i zainstalował sterwoniki. Po restarcie nie było już urządzenia w managerze urządzeń. Sterowniki ze strony Samsunga czy Broadcom nie chciały ruszyć. Po kilku operacjach i próbach w końcu się udało jednak średnio co drugi restart urządzenie znikało z managera a soft z listy programy i funkcję oraz dysku. Oprogramowanie bluesoil też nie rozwiązało problemu. Dodatkową uwagą jest jeszcze fakt, że jak moduł jest wykryty i zainstalowany to można po kilku próbach sparować urządzenia (telefon, klawiatura) jednak nie ma możliwości przesyłu żadnych danych lub urządzenie nie działa (klawiatura). Pod linuxem cały czas wszystko ok. Na innym komputerze urządzenia równieź działają bezproblemowo. Znalazłem w google informację o sprawdzeniu usług systemowych oraz kluczy w rejestrze jednak nic nie rozwiązuje problemu.

Jeżeli ktokolwiek ma jakiś pomysł to proszę pomoc.

[edit] Z adapterem USB sytuacja jest podobna. Działa po linuxem pod Win7 jest podobnie jak wyżej opisałem.