Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jaki antywirus jest według was najlepszy? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Jaki antywirus jest według was najlepszy? (/jaki-antywirus-jest-wedlug-was-najlepszy-30079-t)

Strony: 1 2 3


Jaki antywirus jest według was najlepszy? - bolinio3 - 18.01.2013 23:05

Jaki antywirus według was najlepszy na chwile obecną?


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - peciaq - 19.01.2013 00:42

http://windows7forum.pl/search.php?action=results&sid=f0a3e6985c38b8206af81ae8307631ea&sortby=&order=desc


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - Waves97 - 19.01.2013 11:41

Opisz do czego służy komputer w Twoim przypadku i czy chcesz płacić za program czy też nie.


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - lrpa - 19.01.2013 18:04

kaspersky albo darmowy avast


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - thermalfake - 19.01.2013 20:29

Ale co Kaspersky ? Avast robi czasem więcej dziadostwa w systemie niż pożytku. Widac to po problemach części użytkowników na forum. Ja już też do niego nie wrócę. Są lepsze darmówki.


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - Waves97 - 19.01.2013 22:50

(19.01.2013 18:04)lrpa napisał(a):  kaspersky albo darmowy avast

Zero wiedzy o zabezpieczeniach. Kaspersky bo dobrze o nim mówią a Avast bo darmowy no i znany.
Kasperski to muł. Morduje komputer , a podczas skanowania to nic się nie da zrobić.
Avast jakoś się trzyma ale najnowsza wersja, trochę spowalnia start i jak wspomniał poprzednik potrafi czasem coś " zepsuć " .


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - peciaq - 20.01.2013 01:53

Przesiadłem się teraz na COMODO i nie narzekam. Spróbuj sobie.


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - sybic - 20.01.2013 08:24

Żaden z antywirusów nie jest najlepszy. Nie chcę z nikim polemizować, ani toczyć sporów, ale rozważ choć na chwile rezygnacje z programu antywirusowego.


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - lrpa - 20.01.2013 10:00

A co sądzicie o antywirusie Microsoftu?


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - Portator - 20.01.2013 10:20

MSE ma teraz nieco gorsze wyniki
http://windows7forum.pl/microsoft-tlumaczy-sie-ze-slabego-wyniku-mse-testu-antywirusow-av-test-30058-t
Używam go już od ponad roku i nie narzekam ..


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - peciaq - 21.01.2013 11:11

sybic, dla przeciętnego usera, który nie kontroluje każdej strony internetowej którą przegląda i każdego kilobajta pobranych danych pomysł z rezygnacji z antywirusa jest moim zdaniem nieodpowiedni. Co o tym sądzisz?


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - sybic - 21.01.2013 13:53

Tak,
Dlatego dla przeciętnego usera to ja zwykle polecam MSE. Zaawansowanemu zalecam rezygnacje z tego typu oprogramowania.


Odp: Jaki antywirus według was najlepszy? - Waves97 - 21.01.2013 19:45

Zaawansowani docenią możliwości takich programów jak AppGuard czy Defensewall PF.
Polecę jeszcze automat od Symanteca, czyli Nortona Uśmiechnięty


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - dhapollo - 26.01.2013 23:09

A ja nie mam żadnego AV na komputerach (5 sztuk) i działają tak 2 lata aż dziwne. Znajomy w sieci ma jeszcze 3 komputery i sytuacja taka sam.
Oczywiście raz na jakiś czas skaner online ale nic nie znajduje.

Więc pytanko po co takie oprogramowanie? Zaczynam się zastanawiać czy z tymi wirusami to nie jest jakiś mit!

W sieci posiadam jedynie serwer linuxowy i jakieś tam iptables Uśmiechnięty

P.S Identyczne zjawisko występuje w jednej sieci którą administruje ok 150 komputerów z czego 100 bez AV. Istne szaleństwo ale rok czasu działa wszystko sprawnie i niezawodnie raz w tygodniu leci skanowanie tylko. Komputery nie mają żadnych cennych informacji i liczę się ze skutkami takiego posunięcia. Jak na razie jest wszystko OK.


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - Waves97 - 27.01.2013 14:01

Aż tak nie ma co mówić Zadowolony Antywirus zawsze się przyda. Wystarczy spojrzeć na falę Ransomware i głupotę ludzi którzy odpalają malware z facebooka.


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - dhapollo - 27.01.2013 15:51

Największym zagrożeniem dla systemu jest "wirus" o nazwie "użytkownik" Uśmiechnięty

Jeśli Twój przełożony się zgodzi to spróbuj takiego szaleństwa tylko musisz liczyć się ze skutkami tego! A jak wiesz mogą być bardzo bolesne!!


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - Zguba25 - 27.01.2013 16:08

Najważniejsze, to nie klikać w pierdoły i byle co.
Oto recepta na brak wirusów.


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - dhapollo - 27.01.2013 16:20

Jeden z moich wykładowców powiedział "...To że macie śmieci w sieci to jest Wasza wina i Wasz problem a użytkownik zrobi wszystko aby zniweczyć waszą pracę. Jeśli coś przestanie działać to i tak jest Wasza wina a nie użytkownika ..." Facet ma rację ponieważ jako pierwsze co w szkole robiliśmy to szukaliśmy dziury w zabezpieczeniach i się zawsze coś znalazło.


RE: Jaki antywirus według was najlepszy? - jade6 - 03.09.2013 21:00

Ja od lat używam AVG. Darmowy ale wystarczy na potrzeby domowe. Wcześniejszy Kaspersky strasznie mulił (co prawda XP) system. AVG znajduje co jakiś czas drobne zagrożenia - czyli coś tam robi. Ale najważniejsze patrzeć gdzie klikasz Cwaniak


RE: Jaki antywirus jest według was najlepszy? - tadpa - 12.10.2013 18:29

Polecam Comodo Internet Security i nie klikać gdzie popadnie.