Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przerywanie się pobierania podczas pobierania plików, na YT czy aktualizacji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Przerywanie się pobierania podczas pobierania plików, na YT czy aktualizacji (/przerywanie-sie-pobierania-podczas-pobierania-plikow-na-yt-czy-aktualizacji-29738-t)



Przerywanie się pobierania podczas pobierania plików, na YT czy aktualizacji - ChevalierP - 07.01.2013 23:02

Witam wszystkich serdecznie,

Mam problem z jednym z komputerów w domowej sieci (laptop). Od mniej więcej 2 dni komputer blokuje się w czasie pobierania plików, filmów na youtube, aktualizacje programów etc. Tzn. Pobiera jakieś 10/20% (ilościowo będzie to około 20-30 mega) po czym nagle transfer spada do 0 i pobieranie stoi.

Próbowałem już:

Ponownej konfiguracji rutera,
skanowania dysków (COMODO, Norton, AntiMalweae) - wykryło kilka śledzących cookies ale nic więcej

Torrenty pobierają/wysyłają się bez żadnych zakłóceń, bezpośrednio przed wystąpieniem problemu nie instalowałem nic nowego na komputerze, z dziwnych zachowań zaobserwowałem jedynie że w przypadku otworzenia dowolnej przeglądarki internetowej (testowane IE, Firefox, Chrome) od razu pojawia się około 100 nowych połączeń z niczego. Wszystkie inne komputery chodzą w sieci jak marzenie, ten też nie miał żadnych problemów od momentu zakupu pół roku temu.

Może ktoś ma jakieś rozwiązanie, sugestie.

Z góry dziękuję za pomoc


RE: Problem z pobieraniem - thermalfake - 08.01.2013 20:42

Czy to samo dzieje się po wyłączeniu testowo zapory systemowej oraz programów AV/IS ?


RE: Problem z pobieraniem - ChevalierP - 08.01.2013 21:39

Bez różnicy, stan ten sam. Dzisiaj problem rozszerzył się na całą sieć (wszystkie komputery w domu). W międzyczasie zdążyłem zrobić reinstalację Windowsa, ale też nic nie wniosła. Żeby było śmieszniej to w czasie telefonu do Biura Obsługi Klienta mojego dostawcy, problem magicznie ustąpił na te parę minut.

Teraz jedyne co mi przychodzi do głowy to wymiana rutera


RE: Problem z pobieraniem - thermalfake - 08.01.2013 23:03

Dlaczego aż tak drastycznie podchodzisz zmieniając router jeśli z torrentów śmigał dobrze. Na razie z routerem zepnij ten przeinstalowany i próbuj dalej. Może poszła infekcja na całą sieć.


RE: Problem z pobieraniem - ChevalierP - 08.01.2013 23:34

Chyba trochę z braku innych pomysłów. Sieć nie wydaje się zainfekowana (pomijając już że wszystkie komputery są chronione) to problem wyskoczył też, na nieużywanym od pół roku komputerze (który również wcześniej takich problemów nie miał). Bawiłem się zmianą kanałów etc. ale dalej nic to nie pomaga. Pingi są tak samo niskie jak zawsze, internet nie wykazuje innych problemów, no tylko to przerywanie pobierania i to nie ważne czy jest to aktualizacja wbudowana w program, akcelerator pobierania, czy zwykle pobieranie via przeglądarka, jedynie te torrenty działają ok.