Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Funkcje w "System i zabezpieczenia" nie działają. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Funkcje w "System i zabezpieczenia" nie działają. (/funkcje-w-system-i-zabezpieczenia-nie-dzialaja-29678-t)



Funkcje w "System i zabezpieczenia" nie działają. - laki7 - 05.01.2013 19:02

Witam. Posiadam laptopa toshiba satellite c660. Ostatnio użyłem funkcji przywracania do wcześniejszego punktu w czasie. Po tej operacji wchodząc w panel sterowania następnie zakładkę system i zabezpieczenia nie mogę skorzystać z żadnych tamtejszych funkcji np. nie mogę wejść w zakładki "kopii zapasowej" lub "przywracanie systemu do wcześniejszego punktu w czasie" klikam i nic się nie dzieje lub jak chcę użyć np funkcji "utwórz i sformatuj partycje dysku twardego" wyskakuje mi komunikat "program MMC nie może otworzyć pliku..."

Czy da się to jakoś naprawić lub istnieje jakaś opcja przywrócenia systemu do ustawień fabrycznych?


RE: problem z Windows 7 home premium po przywróceniu systemu - thermalfake - 05.01.2013 21:50

Najpierw trzeba przejrzeć dziennik zdarzeń
c:\Windows\System32\winevt\Logs\system.evtx
Umieść na dowolnym serwerze do pobrania.


RE: problem z Windows 7 home premium po przywróceniu systemu - laki7 - 05.01.2013 23:08

Nie mogę otworzyć dziennika zdarzeń. Wyskakuje błąd. "Program MMC nie może otworzyć pliku C:\\WINDOWS\system32\eventvwr.msc. Być może plik nie istnieje, nie jest konsolą MMC lub został utworzony przez starszą wersję programu MMC. Może być to także spowodowane brakiem wystarczających uprawnień dostępu do pliku"


RE: Windows 7 home premium- funkcje w "system i bezpieczeństwo" nie działają - thermalfake - 05.01.2013 23:57

Ty nie masz go otworzyć a wysłać na dowolny serwer hostingowy żeby sobie go sprawdzić.


RE: Windows 7 home premium- funkcje w "system i bezpieczeństwo" nie działają - laki7 - 06.01.2013 01:44

Co mam wysłać na serwer hostingowy jak próbując otworzyć kod który podałeś c:\Windows\System32\winevt\Logs\system.evtx wyskakuje błąd o którym pisałem wyżej?


RE: Windows 7 home premium- funkcje w "system i zabezpieczenia" nie działają - thermalfake - 06.01.2013 13:47

Jaki znowu kod, myśl.
Masz ścieżkę do konkretnego pliku gdzie on się znajduje.
Robisz upload na dowolny serwer np zippyshare.com
Nic więcej, bez kombinowania, bez otwierania.


RE: Funkcje w "System i zabezpieczenia" nie działają - laki7 - 06.01.2013 14:49

To właśnie próbuje wytłumaczyć. Wpisując ścieżkę c:\Windows\System32\winevt\Logs\system.evtx nie otwiera mi się folder z żadnym plikiem tylko wyskakuje błąd "Program MMC nie może otworzyć pliku C:\\WINDOWS\system32\eventvwr.msc. Być może plik nie istnieje, nie jest konsolą MMC lub został utworzony przez starszą wersję programu MMC. Może być to także spowodowane brakiem wystarczających uprawnień dostępu do pliku"


RE: Funkcje w "System i zabezpieczenia" nie działają - thermalfake - 06.01.2013 15:18

Za przeproszenie a po grzyba to wklejasz do eksploratora ?
Wklejając i robiąc na końcu Enter otwierasz plik !
Instrukcja obrazkowa

[Obrazek: imgcs.jpg]


RE: Funkcje w "System i zabezpieczenia" nie działają - laki7 - 06.01.2013 16:06

Ok, przepraszam. Oto link do pliku który prosiłeś. http://www6.zippyshare.com/v/88952646/file.html


RE: Funkcje w "System i zabezpieczenia" nie działają - thermalfake - 06.01.2013 20:37

Dziennik nie pokazał nic sensownego więc:
- w wierszu poleceń sfc /scannow
- przywracamy domyślne usługi wybierając odpowiednią wersję systemu z opcją default
http://traxter-online.net/wp-content/uploads/2012/01/Domyslne-uslugi-windows-7.zip

Jakby dalej nic to uruchamiamy ponownie laptopa, wciskamy F8, dajemy Napraw komputer, wybieramy język i ewentualnie logujemy się na konto. Kiedy pojawi się okno z opcjami naprawy wybieramy Przywracanie systemu (nie mylić z recovery).


RE: Funkcje w "System i zabezpieczenia" nie działają - laki7 - 07.01.2013 15:34

Przywracanie systemu pomogło. Dziękuje. Mam jeszcze jedno pytanie czy istnieje możliwość przywrócenia systemu do ustawień fabrycznych bez użycia płyty?


RE: Funkcje w "System i zabezpieczenia" nie działają - peciaq - 07.01.2013 15:42

Pytasz teraz o ustawienia, czyli np. usługi i rejestr, czy też całkowicie fabryczny stan jak zaraz po instalacji systemu?


RE: Funkcje w "System i zabezpieczenia" nie działają - thermalfake - 07.01.2013 15:44

Tak, w tym samym oknie na dole jest coś w stylu Toshiba Recovery.
Jeden warunek, na partycji D (widocznej) nie może wykasowany katalog HDDRecovery.
Zalecam zrobienie nośnika przywracania w systemi na wypadek awarii dysku lub omyłkowego usunięcia.


RE: Funkcje w "System i zabezpieczenia" nie działają - laki7 - 07.01.2013 17:26

Tak chodziło mi o całkowicie fabryczny jaki był na początku. Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia.


Funkcje w "System i zabezpieczenia" nie działają (rozwiązany) - peciaq - 07.01.2013 18:54

Wątek rozwiązany.