Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
MegaUpload współpracowało z Departamentem Sprawiedliwości USA? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: MegaUpload współpracowało z Departamentem Sprawiedliwości USA? (/megaupload-wspolpracowalo-z-departamentem-sprawiedliwosci-usa-29630-t)



MegaUpload współpracowało z Departamentem Sprawiedliwości USA? - Portator - 04.01.2013 16:01

Od czasu zamknięcia MegaUpload w styczniu ubiegłego roku, portal ciągle był przedstawiany w sądzie jako szwarccharakter. Obrońcy Kima Dotcoma zaprezentowali jednak dokument, który rzuca nowe światło na sprawę zamknięcia serwisu pod pretekstem przetrzymywania i udostępniania plików łamiących prawa autorskie. Wynika z niego, że FBI w swoich zeznaniach mogło mocno minąć się z prawdą.
[Obrazek: 20130104125644_00.png]
Najcięższym działem Dotcoma są wiadomości mające świadczyć o tym, że choć obie strony nigdy nie kontaktowały się ze sobą bezpośrednio, MegaUpload współpracowało z FBI. 25 czerwca 2010 r. Carpathia — firma hostingowa, z której usług korzystał Dotcom — otrzymała szereg dokumentów podpisanych przez sędziego stanu Virginia, informujących o przechowywaniu 39 nielegalnych plików. Carpathia ponoć przekonała FBI, że lepiej będzie współpracować w tej sprawie z MegaUpload, na co mieli zgodzić się przedstawiciele rządu.
Wtajemniczeni w kulisy postępowania Dotcom i Ortmann mieli przechowywać wskazane pliki jako

dowód w sprawie przeciwko jednemu z pirackich portali oraz nie informować o niczym użytkowników MegaUpload, by nie przeszkadzać w prowadzeniu śledztwa.

Dotcom po zapewnieniach Carpathii, że jego serwis nie jest celem akcji FBI, „w dobrej wierze współpracował z wymiarem sprawiedliwości”. Mimo to portal został zamknięty pod zarzutem przechowywania wspomnianych wcześniej plików, które zostały zgłoszone jako nielegalne już w 2010 roku. W związku z tymi nieprawidłowościami, prawnicy Dotcoma chcą, by sędzia wraz ze stronami ponownie sprawdził poprawność dokumentów złożonych w sprawie.

Za: dobreprogramy.pl