Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku (/pekniety-lewy-zawias-laptopa-przy-wiatraku-29481-t)



Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku - Modest - 30.12.2012 09:43

Witam wszystkich !

Mam problem, ponieważ laptop kiedy był w serwisie to oni źle przykręcili z tyłu klapę, gdy otwierałem laptopa to coś pykało, potem zorientowałem się że obudowa pękła przy zawiasie z lewej strony ekran opada. Czy ktoś orientuje się ile kosztuje obudowa, czy w ogóle można ją kupić, ogółem jak załatwić tą sprawę ?


RE: Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku - dziki314 - 30.12.2012 12:34

Przede wszystkim powiedział byś jaki model laptopa masz,nikt nie jest jasnowidzem.


RE: Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku - thermalfake - 30.12.2012 13:51

Obudowę matrycy czyli tak zwane popularne plecy spokojnie dostaniesz ale w normalnej cenie tylko z demobilu - kwestia jak zadbane.
Sprawdziłbym także stan oby zawiasów jeśli już bym się za to zabierał. Nowe sztuki czasem taniej kupowałem w serwisach autoryzowanych np Toshiby niż u handlarzy lub z hurtowni części.
Jak się ma zmysł majsterkowania to taką matrycę wraz ze starą ramką można przełożyć do nowych pleców.
Jeszcze jest takie pytanie czy ten zawias przed wysłaniem ciężej chodził. Bo jeśli tak to siły jakie panują w tym miejscu spokojnie połamią nadwyrężoną już obudowę lub sama obudowa mogła być kiepskiej jakości.


RE: Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku - Modest - 30.12.2012 22:02

Rozumiem, no bo to przy wiatraku pęka i nie mam pojecia co mam w końcu kupić, model G570


[Obrazek: lenvoooo.jpg]

Uploaded with ImageShack.us


RE: Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku - LadyInBlue - 30.12.2012 22:04

Ja to bym na Twoim miejscu zgłosiła się ponownie do serwisu z reklamacją by wymienili ten zawias gdyż pękł z ich winy.


RE: Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku - Modest - 30.12.2012 22:19

Ale jest problem bo oni trzymaja te laptopy do miesiąca, dwa, a on mi potrzebny jest do matury np.


RE: Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku - LadyInBlue - 30.12.2012 22:20

Jak porządnie ich postraszysz prawa konsumenckimi to zrobią od razu. W końcu szkoda powstała z ich niedbalstwa.


RE: Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku - Nostromo - 30.12.2012 22:25

Pierwsza ważna rzecz, nie podałeś czy laptop jest na gwarancji?
Naprawa nie może przekroczyć 2 tygodnie. Co przedtem naprawiali, że doszło do uszkodzenia zawiasu?


RE: Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku - Modest - 30.12.2012 22:38

Tak, laptop jest na gwarancji, wymieniali płytę główną i procesor i praktycznie wszystko bo nie potrafili dojść do tego czemu on sie grzeje, więc w naprawie był 2 miesiące, i nie podziałało to nawet tym że mają obowiązek zrobić go w przeciągu 2 tygodni, więc nie bardzo mi się widzi z tą gwarancją.


RE: Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku - thermalfake - 30.12.2012 22:39

To jeszcze duuużo nie wiecie. Kiedy ten lapek był w serwisie i w ogóle czy gwarancyjnym bo autor tego nie napisał. Ile czasu minęło od odebrania i takiego sobie otwierania skoro zawias chodził ciężko, że połamał się plastik trzymający konstrukcję w tymże miejscu.
Wy sobie możecie powoływać się na prawa konsumenta - oni przyślą wam opinię serwisową, takie życie. Trochę o Ideapadach się nasłuchałem. Nauczka, żeby jak coś jest nie tak od razu odsyłać z powrotem.

BTW zawias nie pęka tylko plastiki na których jest zamocowany albo okolice zawiasu które poddają się naprężeniom.


RE: Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku - Modest - 30.12.2012 22:42

@ thermalfake

Właśnie tak, masz racje, a co do plastiku, no to też masz rację czyli 200 zł mam wydać na obudowę dolną i innego wyjścia nie mam, tak ?


RE: Pękniety lewy zawias laptopa przy wiatraku - thermalfake - 30.12.2012 22:43

(30.12.2012 22:25)Nostromo napisał(a):  Naprawa nie może przekroczyć 2 tygodnie. Co przedtem naprawiali, że doszło do uszkodzenia zawiasu?

Nie do końca. Mają ustawowe 14 dni na rozpatrzenie roszczeń gwarancyjnych a nie na naprawę od razu w tym terminie. Jeśli nie powiadomią w tym terminie wtedy gwarancja zostaje automatycznie uznana z mocy prawa. Sprawdź sobie zapisy gwarancyjne - produkt może być naprawiany dłużej o ile nie ma innej możliwości np ściąganie części z głównego magazynu.

(30.12.2012 22:42)Modest napisał(a):  @ thermalfake

Właśnie tak, masz racje, a co do plastiku, no to też masz rację czyli 200 zł mam wydać na obudowę dolną i innego wyjścia nie mam, tak ?

Odeślij, nic nie tracisz jak nie uznają gwarancji wtedy i tak dostaniesz w szybszym terminie od nich pismo z odrzuceniem i ewentualną naprawą odpłatną.