Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem: odmowa dostępu do folderu docelowego - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem: odmowa dostępu do folderu docelowego (/problem-odmowa-dostepu-do-folderu-docelowego-29456-t)



Problem: odmowa dostępu do folderu docelowego - kamos1602 - 29.12.2012 21:12

Witam, mam problem z uzyskaniem praw administratora w celu wrzucenia pewnego pliku do jednego z folderów. Jestem zalogowany jako użytkownik należący do grupy "Administratorzy", konto gość jest wyłączone. Próbowałem już naprawdę wszystkiego... wyłączyłem UAC, majstrowałem trochę w mcc (ale nie pomogło ze względu na wersję Windowsa - home premium x64). Próbowałem także przyznać kontrolę swojemu kontowi dla danego folderu i też wywala przy tym błąd "Musisz mieć prawa administratora do wykonania tej operacji". Już normalnie opadają mi ręce... na tym systemie nie da się normalnie funkcjonować... Proszę o pomoc

@EDIT

Pełne prawa administratora też próbowałem przyznać korzystając z poradników w necie dla wersji Home Premium


RE: Problem: odmowa dostępu do folderu docelowego - crooleeck - 29.12.2012 21:45

Spróbuj przejąć folder na własność:
Prawo klik -> Właściwości -> Zabezpieczenia -> Zaawansowane -> Właściciel -> Edytuj -> zaznacz swoje konto oraz ptaszka na dole aby zadziałało dla podfolderów i pozatwierdzaj wszystkie okienka.


RE: Problem: odmowa dostępu do folderu docelowego - kamos1602 - 29.12.2012 22:15

(29.12.2012 21:45)crooleeck napisał(a):  Spróbuj przejąć folder na własność:
Prawo klik -> Właściwości -> Zabezpieczenia -> Zaawansowane -> Właściciel -> Edytuj -> zaznacz swoje konto oraz ptaszka na dole aby zadziałało dla podfolderów i pozatwierdzaj wszystkie okienka.

(29.12.2012 21:12)kamos1602 napisał(a):  Próbowałem także przyznać kontrolę swojemu kontowi dla danego folderu i też wywala przy tym błąd "Musisz mieć prawa administratora do wykonania tej operacji".

Już to próbowałem i niestety nic... nawet podjąłem próbę przypisanie sobie tego folderu w wierszu poleceń i niestety też nie wyszło... w między czasie wszedłem na konto admina ujawniając je w cmd przez komendę "net user administrator active:yes". Będąc na tymże koncie też wywalało błąd o braku praw administratora co jest nieco absurdalne, bo jeśli nie mam praw admina na głównym koncie admina to gdzie mam je mieć?!


RE: Problem: odmowa dostępu do folderu docelowego - thermalfake - 30.12.2012 00:44

Zaloguj się na koncie admina w trybie awaryjnym.
W wierszu poleceń
- reset praw do pierwotnych
icacls ścieżka_docelowa_folderu /T /Q /C /RESET
- nadanie pełnych praw dowolnemu userowi
icacls ścieżka_docelowa_folderu /grant NazwaKontaUsera:F /T