Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie. (/windows-nie-startuje-po-wybraniu-opcji-uruchom-ponownie-29337-t)



Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie. - madjaro - 25.12.2012 12:24

Mam taki problem,że po wybraniu "uruchom ponownie" komputer restartuje się, następnie pojawia się ekran początkowy ASUS, później czarny ekran i komp stoi, dysk chrobocze jakby ładował dane systemu, ale nie pali się dioda od hdd. Po chwili staje na tym czarnym ekranie i tak można czekać w nieskończoność.

Płyta: ASUS P8Z77
Dysk: Seagate Barracuda ST1000DM003
Zasilacz: OCZ 600W
Pamięć: Corsair 8GB
CPU: i5 3570K
W BIOSIE ustawiony tryb dysku AHCI

To samo dzieje się, gdy aplikacje wymuszę restart powiedzmy po instalacji programu.

Gdy, nacisnę na tym czarnym ekranie ręcznie przycisk resetu, system wstaje normalnie.


RE: Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie - bqb - 28.12.2012 21:44

Przypomniało mi się, że któreś wersje dysków 500GB Seagate miały problem z firmware dysku i różnie się one zachowywały, spróbuj ze strony producenta ściągnąć najnowsze firmware do swojego dysku i spróbować. Oczywiście pamiętaj o kopii.


RE: Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie - thermalfake - 28.12.2012 22:45

Pod który port sata podpięty.
Jaka wersja bios płyty głównej ?

Któreś wersje pięćsetek to naprawdę spory rozrzut technologiczny. Problemy miały różne wersje z serii 7200.11


RE: Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie - madjaro - 28.12.2012 23:36

Jest to 1000'ka dysk Uśmiechnięty

Wersja BIOS najnowsza ze strony producenta. Dysk podpięty pod SATA3.


RE: Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie - thermalfake - 29.12.2012 01:15

Nie zaszkodzi zrobić pełną diagnostykę dysku czyli skan powierzchni plus smart.
Obstawiam na walnięty kontroler/uszkodzony chipset płyty głównej.


RE: Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie - madjaro - 29.12.2012 12:09

Zrobiłem skan i smarta, załączam screen'y:

[Obrazek: 20121229011.th.jpg]

[Obrazek: 20121229012.th.jpg]

[Obrazek: 20121229013.th.jpg]


RE: Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie - thermalfake - 30.12.2012 00:16

Test powierzchni czyściutki, smart też.


RE: Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie - madjaro - 30.12.2012 13:22

Czyli nie wiadomo co może powodować takie zjawisko ?

Czytałem też trochę w sieci i spotkałem się z kilkoma podobnymi przypadkami jednaj nie ma konkretnego rozwiązania problemu.


RE: Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie - thermalfake - 30.12.2012 14:12

W domowych warunkach nie masz żadnych większych możliwości.
Podobne problemy miałem jak weszły pierwsze płyty na P67 i zaczęły się uwalać kontrolery sata III (poprawione z rewizją B3).


RE: Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie - madjaro - 30.12.2012 14:40

Spróbuję jeszcze przepiąć na SATA II bo i tak różnicy w prędkości nie będzie, a może coś pomoże.


RE: Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie - rambit - 20.01.2013 01:04

Spróbuj wyczyścić CMOS, powrócić do ustawień fabr. płyty głównej. Wiem tyle, że Windows przy restarcie dokonuje zmiany konfiguracji (cmos bądź rejestr/plik na dysku). Czy 'zamknij system' powoduje też to samo?
Możliwe, że masz uszkodzony rejestr albo złą konfigurację dysku (spróbuj włączyć/wyłączyć buforowanie zapisu na dysku przez menedżer urządzeń). Spróbuj tez pokombinować ze zmianą -opróżnianie pamięci swap przy restarcie/zamykaniu Windowsa. cytuję forum
"
Panel sterowania, Narzędzia administracyjne i Zasady zabezpieczeń lokalnych. Rozwinąć folder Zasady lokalne i Opcje zabezpieczeń. Kliknąć dwukrotnie Zamknięcie: wyczyść plik stronicowania pamięci wirtualnej i włącz opcję Wyłączone. "


RE: Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie - madjaro - 20.02.2013 21:22

Próbowałem czyścić CMOS, wgrywałem też nowy BIOS. Nic z tych rzeczy nie pomaga na zaistniały problem.
Wyłaczenie buforowania także.

Po Komendzie zamknij, normalnie jednostka się zamyka i wyłącza. Następne uruchomienie jednostki z powera normalnie podnosi Windowsa. Problem jedynie w przypadku uruchom ponownie.


RE: Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie - madjaro - 27.02.2013 15:07

Problem rozwiązanyZacieszacz

Wiecie co się okazało...adapter WiFi TP-Link USB 2.0 wetknięty w port USB 3.0 zawieszał kompa po restarcie. W życiu bym nie wpadł. Dopiero w akcie desperacji zainstalowałem świeży Windows i leciałem po kolei sterownik - restart - sterownik - restart...po sterownikach USB 3.0 adapter się obudził i już Windows nie wstawał. Przełożyłem do USB 2.0 i wszytko działa.

Mimo wszytko dzięki wielkie wszystkim za pomoc. A do chrobotania dysku chyba trzeba się przyzwyczaić niestety.


Windows nie startuje po wybraniu opcji uruchom ponownie (rozwiązany) - Zguba25 - 27.02.2013 21:57

Wątek rozwiązany.