Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
BSOD: błąd 0xc00000e9 podczas uruchamiania Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: BSOD: błąd 0xc00000e9 podczas uruchamiania Windows 7 (/bsod-blad-0xc00000e9-podczas-uruchamiania-windows-7-29305-t)



BSOD: błąd 0xc00000e9 podczas uruchamiania Windows 7 - pir0 - 23.12.2012 14:38

Witam
Mam taki problem że gdy odpalam laptopa to wyświetla mi coś takiego:
System windows napotkał problem podczas komunikowania się z urządzeniem podłączonym do tego komputera.

Przyczyną tego błędu mogło byś odłączenie wymiennego urządzenia magazynującego, takiego jak zewn dysk usb, gdy to urządzenie było używane, lub uszkodzenie sprzętu, takiego jak twardy dysk czy stacja cd-rom

Stan: 0xc00000e9
Informacje: Wystąpił nieoczekiwany błąd wyjścia/wejścia.

Poczytałem trochę i dowiedziałem się że może pomóc update Biosa, ale żeby to zrobić muszę dostać się na pulpit.
Wie może ktoś jak się dostać na pupit? Próbowałem przez Tryb awaryjny ale to nic nie daje.


RE: 0xc00000e9 - thermalfake - 23.12.2012 17:46

Jesteś pewny że aktualizacja coś da ? A może nie bo nie ma nowszej wersji bios, brałeś to pod uwagę bez sprawdzania...
Uruchom bios i zobacz jaka jest jego wersja. Zrób sobie diagnostykę dysku twardego programami typu mhdd, victoria, hd tune dostępnymi w pakietach systemów ratunkowych np hirens boot cd -> http://www.hirensbootcd.org
Druga rzecz jak już piszesz o problemie to postaraj się na początku zamieścić takie informacje jak opis sprzętu - to laptop jaki ma model. To już ludzie nie potrafią przeprowadzić aktualizacji bios nie korzystając z innych form tylko bezpośredni z systemu. Jeszcze jedna uwaga. Nieumiejętne flashowanie bios w lapku może się skończyć wypruciem kości na programator i aktualizacją poprawnego wsadu a to już kosztuje nie małe pieniądze. Więc z rozwagą.