Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sprawdzanie kont pocztowych w Rainmeter - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Sprawdzanie kont pocztowych w Rainmeter (/sprawdzanie-kont-pocztowych-w-rainmeter-29271-t)



Sprawdzanie kont pocztowych w Rainmeter - klaman - 22.12.2012 10:33

Chodzi mi rzecz jasna o RainMeter, ale od początku… Od lat wielu używam Samurize. Program niestety od kilku lat nieaktualizowany i sprawia coraz większe problemy. Od czasu (bodajże) przejścia na Win 7 x64, przestał sprawdzać konta pocztowe. Z tego powodu, jakiś czas temu zainteresowałem się RainMeter'em, jako następcą Samurize'a. Zacząłem nawet tworzyć dokładnie taki sam schemat, ale utknąłem właśnie na sprawdzaniu kont pocztowych. Nie potrzebuję wiele – raptem podawania ilości maili w skrzynkach. Tyle, że są to konta u różnych dostawców (nie tylko popularne: typy GMail czy Yahoo). Pamiętam, że wtedy nie istniał żaden „meter” umożliwiający sprawdzanie różnych kont. Czy komuś wiadomo, czy autorzy robią coś w tym kierunku? Zdaje sobie sprawę, że to zapewne kwestia bezpieczeństwa, bo żeby coś takiego funkcjonowało, trzeba w konfiguracji podać hasło. Ale – wystarczyłoby przecież zamieścić taką uwagę w dokumentacji bądź regulaminie – i nie byłoby problemu z odpowiedzialnością za ewentualne wycieki.