Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Ciągle zrywające się połączenie z Internetem przez zawieszający się router - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Ciągle zrywające się połączenie z Internetem przez zawieszający się router (/ciagle-zrywajace-sie-polaczenie-z-internetem-przez-zawieszajacy-sie-router-29245-t)



Ciągle zrywające się połączenie z Internetem przez zawieszający się router - pirox - 21.12.2012 18:06

Witam, od kiedy zainstalowałem Windows 7 mam problemy z moim ruterem, otóż problem wygląda tak ze przez jakiś czas wszystko jest ok, interenet wszystko chodzi cacy, aż dochodzi do momentu kiedy mój ruter się zawiesza i klapa, najpierw brak połączenia z internetem a potem nie można zidentyfikować sieci.

Mój router to tp-link

PS: kiedy jeszcze miałem XP wszystko chodziło cacy ;/


RE: Windows 7, zrywanie połączenia z internetem. - thermalfake - 22.12.2012 01:13

Proszę uzupełnić wątek o
- model płyty głównej
- model routera
- wklepać do wiersza poleceń ipconfig/all

Karta sieciowa w jakiś sposób traci połączenie z routerem tzn bramką (wyjście na świat internet po wan-ie) o adresie 192.168.1.1 Od interfejsu routera nie otrzymuje zwrotnej odpowiedzi (wysyłana co jakiś czas nawet jak nie korzystasz z internetu). Skoro jej nie otrzymuje system uważa to za brak bramki a tym samym za sieć niezidentyfikowaną.


RE: Ciągle zrywające się połączenie z Internetem przez zawieszający się router - pirox - 22.12.2012 20:31

problem już rozwiązałem, po prostu wyłączyłem obsługę niektórych interesów takich jak:

- AppEx network accelerator
- protokół internetowy w wersji 6
- responder odnajdywania topologi warstwy łącza

i juz jest wszystko ok.

Okazało się ze Win 7 zbyt dużo pakietów naraz wysyłał do rutera a ten nie nadążał i sie zawieszał.