Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z prędkością pobierania i pingiem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z prędkością pobierania i pingiem (/problem-z-predkoscia-pobierania-i-pingiem-29122-t)



Problem z prędkością pobierania i pingiem - Gaxx - 17.12.2012 22:42

Witam serdecznie. Posiadam połączenie 6Mb, co do tej pory przekładało się na około 60-65 pinga i 750-800 kb/s w prędkości pobierania. Dnia dzisiejszego przeinstalowałem system, wgrałem wszystkie sterowniki ale pojawił mi się problem z połączeniem. Ping skoczył do około 150 natomiast prędkość spadła do 1,5Mb (dodam, że przed reinstalacją systemu wszystko było w porządku). Na początku sądziłem, że to wina dostawcy internetowego i zgłosiłem awarię, którą przyjęli, jednak przy ściąganiu sterowników do karty graficznej miałem swoją zwyczajową prędkość (750kb/s +). Większość plików które ściągam w tej chwili pobieram z prędkością 120-150 kb/s, jedynie owe sterowniki były wyjątkiem, jednak zacząłem się zastanawiać, czy wina nie leży po mojej stronie. Skonfigurowałem połączenie tak jak zawsze, przeinstalowałem sterowniki do płyty głównej i karty sieciowej, ale nic nie pomaga. Oczywiście mogę przeczekać ten okres zgłoszenie awarii/naprawa u dostawy internetu, ale tak jak mówię, obawiam się, że to może być moja wina. Dodam jeszcze, że korzystam z routera TP-Link TL-WR740N i rozdzielam połączenie na dwa komputery, ale specjalnie podłączyłem bezpośrednio modem aby sprawdzić, czy router nie jest winowajcą i nie było żadnej różnicy. Co mogę poradzić w tej sytuacji, zakładając, że problem nie leży po stronie mojego dostawcy internetu?


RE: Problem z prędkością pobierania i pingiem - thermalfake - 18.12.2012 00:17

Tu masz trochę sposobów
http://www.speedguide.net/articles/windows-7-Vista-2008-tweaks-2574
Masz też tam programik TCP Optimizer.
Spójrz także na firmware tp-linka. Sprawdź także w jakim trybie komunikacji działa karta sieciowa - autonegocjacja; full duplex; half-duplex itp (ustawienia zaawansowane).