Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją systemu "Yor PC ran into a problem.." Asus 1225b - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją systemu "Yor PC ran into a problem.." Asus 1225b (/problem-z-instalacja-systemu-yor-pc-ran-into-a-problem-asus-1225b-29064-t)



Problem z instalacją systemu "Yor PC ran into a problem.." Asus 1225b - marpard - 16.12.2012 00:08

Witam,

Krótki opis:

Netbook nowy bez systemu (tylko coś Asusa co pozwalało korzystać z neta)

Przygotowałem pena z windowsem, botuje z niego włącza się instalator. Pierwszym problem był styl partycji, więc nie mogłem kliknąć nawet dalej i kontynuować instalacji ale przy pomocy instalatora windows usunąłem wszystkie partycje i jakby się zaczął instalować. Po chwili jednak wyświetlił się błąd i instalator napisał, że musi zrestartować komputer.... Czy powinienem sformatować jakoś inaczej cały dysk?
Dodam, że pen działa bo na innym komputerze instalator działa.


RE: Problem z instalacją Asus 1225b - thermalfake - 16.12.2012 00:34

Wchodzimy do WinRE za pomocą Shift+F10 po uruchomieniu instalatora i za pomocą narzędzia diskpart czyścimy cały dysk.
diskpart
list disk
select disk numer
clean
exit

Od tego momentu możemy stawiać cokolwiek (po restarcie) gdyż dysk jest już czyściutki z wymazanymi partycjami i wyczyszczonym mbr'em.


RE: Problem z instalacją Asus 1225b - marpard - 16.12.2012 19:41

Zrobiłem tak i wciąż to samo... Your PC ran into a problem.... Co można dalej zrobić?