Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją Windows 7 obok Ubuntu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją Windows 7 obok Ubuntu (/problem-z-instalacja-windows-7-obok-ubuntu-28997-t)



Problem z instalacją Windows 7 obok Ubuntu - batux8 - 12.12.2012 22:05

Dostałem dziś nowego Della 7720 z wgranym Ubuntu. Próbuje zainstalować W7 ale przy bootowaniu z cd nic się nie dzieje, włącza się ubuntu. W ubuntu z kolei przy instalacji czegokolwiek wywala błąd:

Archive: /media/2012-12-12/SETUP.EXE
[/media/2012-12-12/SETUP.EXE]
End-of-central-directory signature not found. Either this file is not
a zipfile, or it constitutes one disk of a multi-part archive. In the
latter case the central directory and zipfile comment will be found on
the last disk(s) of this archive.
zipinfo: cannot find zipfile directory in one of /media/2012-12-12/SETUP.EXE or
/media/2012-12-12/SETUP.EXE.zip, and cannot find /media/2012-12-12/SETUP.EXE.ZIP, period.

Nie ma znaczenia czy chcę zainstalować W7, grę czy cokolwiek innego. Proszę o pomoc, pierwszy raz widzę ubuntu na oczy i nie mam za bardzo pojęcia co robić a wujek google nie pomógł za bardzo. Zakłopotany


RE: Problem z instalacją W7 na Ubuntu - 1boro5 - 12.12.2012 22:12

Próbowałeś zmienić w biosie co ma być pierwsze odpalane?
jak nie to zmień żeby startowało z CD/DVD.
Ubuntu nie jest przystosowany do plików pod Windowsa dlatego błąd wywala. (tak mi się wydaje)


RE: Problem z instalacją W7 na Ubuntu - batux8 - 12.12.2012 22:30

Upewniłem się właśnie, CD/DVD jest jako priorytet, nawet po wyborze boot menu i ręcznym wybraniu CD/DVD pojawia się czarny ekran i po chwili uruchamia się ubuntu. Instalacji W7 ani widu ani słychu.


RE: Problem z instalacją Windows 7 obok Ubuntu - 1boro5 - 13.12.2012 18:03

Spróbuj zainstalować Win 7 z USB, płyta może być uszkodzona...