Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją systemu na dysku 3TB - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją systemu na dysku 3TB (/problem-z-instalacja-systemu-na-dysku-3tb-28996-t)



Problem z instalacją systemu na dysku 3TB - wiciu88 - 12.12.2012 20:48

Witam czytałem już wszędzie ale chce się zapytać wprost.

Mianowicie kupiłem sobie dysk 3TB.

Na płycie głównej mam bios a nie efi czyli nie mogę botować dysków GPT ale tylko i wyłącznie dyski MSR?

Czyli nie ma możliwości zrobienia tak żebym odpalił Windowsa zainstalowanego na tym dysku bez utraty miejsca powyżej 2,2TB bo tyle maks obsługują dyski MSR?


RE: Problem z instalacją systemu na dysku 3TB - thermalfake - 13.12.2012 19:45

(12.12.2012 20:48)wiciu88 napisał(a):  Na płycie głównej mam bios a nie efi czyli nie mogę botować dysków GPT ale tylko i wyłącznie dyski MSR?

Kupiony hdd jest kolokwialnie mówiąc "czysty". Nie ma założonych partycji ani zdefiniowanych systemów plikowych.
Samo posiadanie 3TB dysku nie oznacza, że nie da się z niego uruchomić systemu mając tylko BIOS.
BIOS obsługuje maksymalnie partycje rzędu 2.2TB przy stylu partycjonowania MBR. Wkładając taki czysty dysk i stawiając system jedna partycja może mieć maksymalnie wspomniane 2.2TB.

Cytat:Czyli nie ma możliwości zrobienia tak żebym odpalił Windowsa zainstalowanego na tym dysku bez utraty miejsca powyżej 2,2TB bo tyle maks obsługują dyski MSR?

UEFI nie obsługuje dysków MBR.


RE: Problem z instalacją systemu na dysku 3TB - wiciu88 - 13.12.2012 20:15

no ale ogólnie nie mogę zrobić tak żebym odpalił Windowsa z tego dysku i miał jednocześnie 3TB dostępne?