Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 Ultimate 32 bit nie wykrywa całości z 4 GB RAM - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 Ultimate 32 bit nie wykrywa całości z 4 GB RAM (/windows-7-ultimate-32-bit-nie-wykrywa-calosci-z-4-gb-ram-28964-t)



Windows 7 Ultimate 32 bit nie wykrywa całości z 4 GB RAM - isotonic - 11.12.2012 21:19

Czesc. Mam problem z Windows 7 ultimate 32 bit gdyz nie wykrywa mi 4 GB ram lecz pisze ze w uzyciu sa tylko 3GB probowalem roznych sposobow przez removewatermark i nic. Ram skalda sie z jednej kosci 4 GB. Płyta głowna to ASUS M4N68-TM LE V2. Mam nadzieje ze ktos z was pomoze . Kontakt GG: 1372826


RE: Problem z RAM Windows 7 Ultimate 32 bit - thermalfake - 11.12.2012 22:24

Bo nigdy nie będzie dostępne 4GB zarówno w systemach 32 i 64 bit. Podstawy systemów operacyjnych i adresowania pamięci.
http://windows7forum.pl/problem-z-pamiecia-ram-rozwiazany-24394-t


RE: Problem z RAM Windows 7 Ultimate 32 bit - rambit - 12.12.2012 22:17

No i się nie zgodzę z kolegą. Jakby uprzejmie odpowiedział w moim wątku jak zmusić ram disk z opcją wykorzystania pamięci zarezerwowanej do działania w trybie readyboost, to zrobiłby krok milowy by ocalić system 32 bitowy od hańby używania 64 bitowej emulacji trybu 32 bitowego, z czym mamy do czynienia na systemach 64 bitowych już prawię dekadę od wprowadzenia procesorów x64. Nie prędko aplikacje będą korzystać z rzeczonych 64 bitów, nie prędko też laptop w rozsądnej cenie będzie miał 8 GB (minimum dla 64 bit)...


RE: Problem z RAM Windows 7 Ultimate 32 bit - thermalfake - 12.12.2012 22:36

Odpisywać wszędzie i wszystkim nie muszę. Nie podpisałem takiego cyrografy tu na forum więc uważaj na swoje uwagi.
Czy tak trudno poczytać na sieci w fachowych artykułach dlaczego dla systemu na działania użytkownika nie ma pełnego rozmiaru pamięci RAM ?


RE: Problem z RAM Windows 7 Ultimate 32 bit - rambit - 14.12.2012 19:10

Wydaje mi się, że wykorzystuję tę pamięć, a nie korzystam z wersji 64 bit, a dopytuję bo nie jestem zwolennikiem high end w rozwiązaniach home user. Jednak wszystkie nowinki na tym właśnie żerują, wchodzi nowy tytuł gry, to przydałaby się nowa grafika (ram, apu/cpu) i ludzie wydają pół wypłaty (oby tylko) na nowy sprzęt (znam podobne przypadki wymiany sprzętu co kwartał)... jeśli spotykam na tym forum Fachowca to literaturę on powinien przynajmniej uczciwie traktować i dać furtkę dla ludzi, którzy wolą starego XP i jego następcę - Windows 7 32 bit zamiast systemów 64 bitowych i wyżej..