Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wifi rozłącza się kilka razy dziennie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Wifi rozłącza się kilka razy dziennie (/wifi-rozlacza-sie-kilka-razy-dziennie-28864-t)



Wifi rozłącza się kilka razy dziennie - spinka - 07.12.2012 15:37

Witam,

będę wdzięczna za sugestie odnośnie możliwych przyczyn problemu. Bez wyraźnej przyczyny wifi w komputerze (stacjonarnym) traci połączenie z routerem. Po kliknięciu na dostępne sieci w pasku startu, okno pokazuje brak dostępnych sieci, pomaga dopiero restart komputera, dzieje się tak kilka razy dziennie.
Mam od kilku dni nowy komputer, wcześniej na starym kompie i systemie (XP) problem nie występował.
Router TP LINK TL-WR1043ND, karta D-Link DWA-547. Mój poziom znajomości tematu sieci: praktycznie zerowy.
Będę wdzięczna za wskazówki, zwłaszcza te pisane jak do dziecka, krok po kroku.
Pozdrawiam.


RE: Wifi rozłącza się kilka razy dziennie - peciaq - 07.12.2012 16:45

Na początek sprawdź czy wszystko jest poprawnie podłączone, czy karta (D-link) nie jest obluzowana, czy coś nie stoi na przeszkodzie pomiędzy anteną routera i kartą sieciową.
W miarę możliwości przetestuj też kartę, tego D-linka, na innym komputerze, żeby się upewnić że nie jest uszkodzona.


RE: Wifi rozłącza się kilka razy dziennie - spinka - 07.12.2012 18:20

Karta jest okej, zastosowałam się do wszystkich instrukcji, ale problem pojawia się nadal.


RE: Wifi rozłącza się kilka razy dziennie - rambit - 07.12.2012 21:43

Możliwe, że nieprawidłowo działa zarządzanie energią w ustawieniach tej karty. Ja wszedł bym w menedżera urządzeń i odhaczył "pozwalaj sytemowi wyłączać to urządzenie w celu zarządzania energią". Inna droga to sprawdzenie aplikacji sterującej kartą wifi jeśli instalowany był komplet do karty - sterownik i ta aplikacja, to aplikacja będzie dostępna z paska zadań. Win 7 sam rozpoznaje kartę i nie pozwala raczej na użycie zewnętrznego programu do zarządzania połączeniem, więc trzeba może wyłączyć tą dodatkową aplikację, bo podejrzewam że program kłóci się z systemem.
http://www.dlink.com/uk/en/home-solutions/connect/adapters/-/media/Consumer_Products/DWA/DWA%20547/Manual/DWA547_Manual_EN_UK.pdf

Ale podejrzewam zarządzanie energią. Dla laików: Panel sterowania -
Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Opcje zasilania\Edytowanie ustawień planu
Zmień zaawansowane ustawienia....
UStawienia karty sieci bezprzewodowej, moduł oszcz. energii - musi być: maksymalna wydajność.


RE: Wifi rozłącza się kilka razy dziennie - spinka - 07.12.2012 23:37

Odhaczyłam w menedżerze zarządzanie energią. Zauważyłam też na pasku, tam gdzie win7 pokazuje wszystkie dostępne sieci, że raz łączę się z jakąś inną siecią a raz z moją domową. Ta druga nazywa się D-Link Wireless, ale wcześniej jej nie widziałam. Wyłączyłam zgodnie z instrukcją Dlinka drugą aplikację - Atheros... i zostawiłam działającą tylko D-Link. Może tu był problem, że jedna sieć wywalała mi drugą. Nie bardzo się w tym orientuję, na razie sieć działa.

edit:
Sieć dalej jest ale co kilka minut łączy mnie naprzemiennie raz z domową (stach) raz z dlink wireless, której do tej pory nie było. [attachment=4959][attachment=4960]


RE: Wifi rozłącza się kilka razy dziennie - rambit - 08.12.2012 11:10

Być może masz ustawione w aplikacji zarządzającej kartą wifi "software AP", tzn. programowy access point. Wtedy twój komputer będzie generował sygnał, z którym system windows będzie się łączył...


RE: Wifi rozłącza się kilka razy dziennie - thermalfake - 08.12.2012 16:54

Wywal ciach na początek całą konfigurację sieciową. Uruchom wiersz poleceń z podniesionymi prawami administratora (akcesoria-> wiersz polecenia -> ppm uruchom jako administrator)
Wklej to
reg delete HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network /v Config /f
i uruchom komputer ponownie. Przy łądowaniu system sam sobie na nowo odbuduje konfigurację modułu sieci (lan+wlan).
Proszę pokazać na zrzutach zaawansowane ustawienia karty bezprzewodowej z managera urządzeń.
Proszę także zainstalować Inssider i zobaczyć który kanał jest nie pokryty sieciami i taki ręcznie ustawić na routerze ( hosty mają ustawienie automatyczne).


RE: Wifi rozłącza się kilka razy dziennie - rambit - 08.12.2012 17:52

Admini, może by tak jakiś flagowy post z tymi wskazówkami thermalfake zanim ktokolwiek napisze na tym forum w sprawie problemu z siecią?


RE: Wifi rozłącza się kilka razy dziennie - spinka - 10.12.2012 08:53

@ thermalfake
Wiersz poleceń, restart - zrobione.
Właściwości karty tu:
[attachment=4964]
Tutaj jest to, co widzę w Inssiderze, niestety moje rozumienie tematu sieci jest zerowe, więc proszę o jeszcze trochę cierpliwości jeśli to możliwe i wyjaśnienie drugiej części Twojego postu....
[attachment=4965]

Na routerze mam ustawienia kanału auto (jeśli o to Ci chodziło), ale w takim razie jaki kanał mam ustawić?


RE: Wifi rozłącza się kilka razy dziennie - spinka - 11.12.2012 14:12

Czy ktoś zna rozwiązanie problemu?

Dodam jeszcze, że od początku od kiedy problem się pojawia, nie ma to wpływu na wifi w telefonach, które działają normalnie.


RE: Wifi rozłącza się kilka razy dziennie - Magnetar - 11.12.2012 16:40

Wysoka wartość RSSI - czyli słaby sygnał, zmień położenie routera albo komputera. Postaraj się zejść przynajmniej do 55.