Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z GTA IV: zacina sie mimo, że wcześniej chodziło pięknie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Problem z GTA IV: zacina sie mimo, że wcześniej chodziło pięknie (/problem-z-gta-iv-zacina-sie-mimo-ze-wczesniej-chodzilo-pieknie-28846-t)



Problem z GTA IV: zacina sie mimo, że wcześniej chodziło pięknie - Onyx - 07.12.2012 04:11

Witam, wczoraj zainstalowałem w moim nowym komputerze GTA4, które chodziło bez zastrzeżeń, nie zacinało się, chodziło pięknie. Grałem w rozdzielczości 1280x1024 (75 GHz) na średnich ustawieniach. Mój system to Windows 7 Ultimate (64 bit), po instalacji wyłączyłem dziennik zdarzeń.
Dziś włączam grę i pierw wywaliło mnie, że GTA4 przestało działać, a później wszedłem ponownie do gry i zaczęło się zacinanie po prostu nie da rady grać, chociaż wczoraj chodziło cudnie. Nie wiem kompletnie o co chodzi i jaka może być przyczyna, skopiowałem save, usunąłem GTA4 i zainstalowałem na nowo i wgrałem skopiowane save, ale to nic nie dało - dalej zacina... Wyłączyłem zaporę systemu, zrobiłem wszystko jak należy z dźwiękiem (bo wyczytałem, że podobno przez dźwięk też są problemy), w konfiguracji systemy (regedit) zmieniłem wartość Schedule - Start z 2 na 4, wyłączyłem synchronizację pionową, zainstalowałem patcha, który zmienił wersje z 1.0.0.0 na 1.0.7.0 i dalej TO SAMO!

Nie wiem już co robić i o co w tym wszystkim chodzi.
Wy wiecie o co chodzi? Co to może być? W czym tkwi problem?
Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam.

MÓJ PC:

System: Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

Intel Core i5-33050P CPU 3.10GHZ
8 GB RAM
NVDIA GeForce GTX650 2 GB


RE: Problem z GTA IV: zacina sie mimo, że wcześniej chodziło pięknie - Onyx - 07.12.2012 18:22

Odświeżam.


RE: Problem z GTA IV: zacina sie mimo, że wcześniej chodziło pięknie - peciaq - 07.12.2012 22:00

Dobra, co się stało w systemie pomiędzy tym jak chodziło OK i źle? Instalowane coś było? Podłączane jakieś dyski zewnętrzne, czy coś? Może podłapałeś wirusa z czyjegoś pendrive albo z Internetu? Albo zainstalowałeś jakiś lewy program, który się gryzie z grą?


RE: Problem z GTA IV: zacina sie mimo, że wcześniej chodziło pięknie - Onyx - 07.12.2012 23:44

(07.12.2012 22:00)peciaq napisał(a):  Dobra, co się stało w systemie pomiędzy tym jak chodziło OK i źle? Instalowane coś było? Podłączane jakieś dyski zewnętrzne, czy coś? Może podłapałeś wirusa z czyjegoś pendrive albo z Internetu? Albo zainstalowałeś jakiś lewy program, który się gryzie z grą?

Pomiędzy tym jak chodziło dobrze, a zaczęło się zacinać działo się tylko to, że wyłączyłem komputer, bo własnie szedłem spać i później następnego dnia gra już nie działała. A właśnie tego samego dnia gdy zainstalowałem i grałem w GTA4 to zainstalowałem też system Windows 7, bo kupiłem nowy komputer. Więc tak jak mówię nic specjalnego się raczej nie działo, bo zapamiętał bym to. Chodziło pięknie, a następnego dnia już lipa i próbowałem już chyba wszystkiego co możliwe.

Przed chwilą zrobiłem formata Windowsa chociaż 2 dni temu był przecież instalowany, ale to i tak nic nie dało... Przecież to jest jakaś komedia, żeby gra chodziła przez jeden dzień płynnie, jak należy, a na drugi dzień zacina się, zamula i nie można znaleźć przyczyny...