Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Polecenia wewnętrzne windows dot. protokołu NETBIOS - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Polecenia wewnętrzne windows dot. protokołu NETBIOS (/polecenia-wewnetrzne-windows-dot-protokolu-netbios-28836-t)



Polecenia wewnętrzne windows dot. protokołu NETBIOS - Magnetar - 06.12.2012 20:37

Cześć

Czy znacie polecenia umożliwiające zestawienie wszystkich hostów w sieci wg nazw netbios, chodzi mi o podgląd wszystkich hostów tak jak to ma miejsce w folderze SIEĆ tylko że chcę to osiągnąć w wierszu poleceń.
Coś jak ARP -a tylko z nazwami hostów.
Trochę na około, ale zrozumiecie.
Mile widziane polecenia włączenia netbios przez TCP/IP itp.

Zacieszacz

Dzięki


RE: Polecenia wewnętrzne windows dot. protokołu NETBIOS - rambit - 07.12.2012 21:24

net view
?
Zacieszacz


RE: Polecenia wewnętrzne windows dot. protokołu NETBIOS - Magnetar - 08.12.2012 00:59

No tak, psia kość, walczę z nbtstat, wiedziałem że inne polecenie, ale za nic w świecie nie mogłem sobie przypomnieć, siedzę i przeglądam polecenia glapie się w to jak krowa w gnot i Nic - normalnie medal dla Ciebie.
Zacieszacz Taka mała rzecz i tak cieszy.


RE: Polecenia wewnętrzne windows dot. protokołu NETBIOS - thermalfake - 08.12.2012 01:42

Netbios poprzez TCP/IP
http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/winserverDS/thread/4658180d-f4c0-4c7b-ab5d-13db08703252


RE: Polecenia wewnętrzne windows dot. protokołu NETBIOS - rambit - 08.12.2012 09:43

thermalfake: ale to wykorzystujemy tylko przy łączach dsl, prawda?


RE: Polecenia wewnętrzne windows dot. protokołu NETBIOS - Magnetar - 11.12.2012 21:32

Dzięki tej komendzie sprawdzimy index interfejsu, na którym chcemy zmienić ustawienia protokołu NetBios jak również bieżący status
Kod:
wmic nicconfig get caption,index,TcpipNetbiosOptions

Przykładowa komenda wyłączenia netbios przez TCP/IP, z wprowadzonym indexem, który uzyskamy z powyższego polecenia oraz dodanym na końcu parametrem "2" oznaczającym wyłączenie.

wmic nicconfig where index=1 call SetTcpipNetbios 2

0 - Use NetBIOS setting from the DHCP server
1 - Enable NetBIOS over TCP/IP
2 - Disable NetBIOS over TCP/IP

--------------------------------------------------------
Jeszcze raz dzięki - można zamknąć.


Polecenia wewnętrzne windows dot. protokołu NETBIOS (rozwiązany) - Nostromo - 11.12.2012 21:57

Wątek rozwiązany.