Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP (/internet-co-jakis-czas-rozlacza-sie-na-pare-sekund-przez-odnawianie-adresu-ip-28688-t)



Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP - tifer - 01.12.2012 14:58

Witam, otóż mam problem, ponieważ co około godzinę, internet wyłącza się na parę sekund, jest to uciążliwe, gdyż podczas oglądania filmu na internecie film załaduje się do pewnego momentu i muszę wyłączyć go i włączyć od nowa.
To chyba, a raczej na pewno jest to związane z odnawianiem ip. Mógłby ktoś mi napisać jak to wyłączyć, albo chociaż zrobić żeby to działo się rzadziej. Będę bardzo wdzięczny.


RE: odnawianie ip - sybic - 01.12.2012 15:05

A kto jest dostawcą internetu?
Bo to od dostawcy zależy...
Przykładowo w takim areo2 tak ma być Cwaniak


RE: odnawianie ip - tifer - 01.12.2012 17:36

Dostawcą jest telewizja kablowa, ponieważ w pobliżu nie ma nikogo innego. Dzisiaj właśnie był koleś od internetu, bo robił router do laptopa, i mówił, że to jest przyczyna, i niby to zrobił, WŁAŚNIE niby. Dalej się to pojawia. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mi pomógł.


RE: odnawianie ip - thermalfake - 01.12.2012 21:55

Najpierw pokaż wynik polecenia ipconfig/all
Powiedz także jaki masz model modemu kablowego oraz dołączonego routera.

Cytat:Przykładowo w takim areo2 tak ma być Cwaniak

Teraz soft już sam nawiązuje automatycznie połączenie przez reconnect.


RE: Internet wyłącza się na parę sekund - przyczyna to odnawianie adresu ip. - tifer - 01.12.2012 23:51

http://w849.wrzuta.pl/obraz/10CEcVZHled/5
http://w849.wrzuta.pl/obraz/6PcI9zFRUTz/6

model: ARRIS cm550b/ce

router nie jest podłączony jak na razie, był ale przez chwile. (jest pewna komplikacja, mniejsza z tym)


RE: Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP - rambit - 03.12.2012 09:15

Alternatywą jest puszczenie przeglądarki przez nietransparentne proxy, najlepiej socs level 1 lub 2, wtedy problem z ip zniknie. Jedyny warunek: proxy musi być szybkie.


RE: Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP - tifer - 03.12.2012 15:19

Ja to tak zrozumiałem krowa + krowa = żyrafa Zacieszacz
Rozumiem słowa ale nie kapuję kompletnie o co chodzi.
jestem w tym zielony, jeśli byłbyś tak uprzejmy i wytłumaczył mi to, to bym był bardzo wdzięczny.
A i mi nie chodzi tylko przeglądarkę, to Tobie o to chodzi tylko chyba. Ja jak gram to mi się wyłącza internet na pare sekund albo obojętnie co robię. To jest bardzo irytujące.
A był dostawca internetu i powiedział, że przyczyną jest odnawianie internetu i rzekomo to naprawił. Ale nadal się wyłącza internet. I właśnie nie wiem jak wyłączyć lub sprawić żeby o wiele rzadziej to się działo np. raz dziennie.


RE: Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP - rambit - 03.12.2012 16:17

Jeśli dobrze rozumiem, to odnawianie ip powoduje jego zmianę na inny adres? Nie masz stałego IP, prawda?
Inny adres IP powoduje, że następuje przerwa w odbieraniu danych? Inaczej tego nie obejdziesz jak poprzez proxy, które gwarantuje Ci stały adres IP w kontakcie z serwerem gry lub wideo. Nie radzę grać przez proxy w gry gdzie ping ma znaczenie. Polecam aplikację proxifier + znalezienie sobie proxy, który będzie miał dobre osiągi.
Nie sądź też, że twój ISP odpowie Ci na twój problem na tym forum Zacieszacz


RE: Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP - thermalfake - 03.12.2012 16:34

To jest zabawa na około.
Kolego tifer, myślałem, że masz bardzo krótki czas dzierżawy adresu IP z dhcp, po czym dochodzić do takich scysji.
Jednakże zastanawia mnie także jedna rzecz dlaczego system tworzy u Ciebie zbyt wiele połączeń lokalnych.
Żebyśmy wykluczyli dostawcę zdobądź sobie dowolne distro systemu ratunkowego i poużywaj sieci/aplikacji P2P to zobaczysz czy incydenty nadal występują.

Jeśli chodzi o ten bałagan w ipconfig to
- zatrzymaj usług Pomoc IP, czyli wklep services.msc, znajdź tę usługę i daj tryb uruchamiana wyłączony
- wyłącz protokół IPv6 -> http://support.microsoft.com/kb/929852
- zresetuj stos protokołu TCP/IP w wierszu poleceń wklepując netsh int ip reset c:\resetlog.txt


RE: Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP - tifer - 05.12.2012 15:10

Zrobiłem to co napisałeś o ipconfig.
Ale o tym bistro systemu, już nie- nie rozumiem o co chodzi.
Internet nadal się wyłącza.
Jest jeszcze jakiś sposób, żeby to naprawić?
A i czy da się wyłączyć to odnawianie ip, albo chociaż sprawić żeby włączało się rzadziej?


RE: Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP - thermalfake - 06.12.2012 13:27

Przykłady distro systemów live cd -> http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_live_CDs
To jest taki system nie instalujący się na dysku, używany w sytuacjach kryzysowych kiedy np system nie uruchamia się.
Tak sobie jeszcze dumam, jakbyś wklepał do wiersza poleceń i opublikował plik wynikowy.
powercfg -energy -output "c:\raport.html"


RE: Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP - tifer - 06.12.2012 21:21

http://w305.wrzuta.pl/obraz/3ht4bfH1161/56
O to chodzi?


RE: Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP - tifer - 11.12.2012 14:12

Czy mógłby mi ktoś pomóc z tym internetem? To jest bardo denerwujące.
Byłbym wdzięczny za pomoc.


RE: Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP - thermalfake - 11.12.2012 21:09

Nie wrzuciłeś raportu do przejrzenia więc jak CI pomóc ?


RE: Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP - tifer - 12.12.2012 15:02

file:///C:/raport.html to jest to tak?

myślałem, że to co wrzuciłem to jest raport


RE: Internet co jakiś czas rozłącza się na parę sekund przez odnawianie adresu IP - tifer - 17.12.2012 16:38

to jak pomógłbyś? Wrzuciłem raport