Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wyłączenie explorera.exe z procesów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Wyłączenie explorera.exe z procesów (/wylaczenie-explorera-exe-z-procesow-28519-t)



Wyłączenie explorera.exe z procesów - Diuden - 25.11.2012 15:28

Witam
Czy ktoś mógłby mi pokazać jak wyłączyć explorera.exe z procesów na stałe żeby nie włanczał się za każdym razem?
Prosze o pomoc i z góry dziękuje.


RE: Wyłączenie explorera.exe z procesów. - peciaq - 25.11.2012 17:12

Zaskoczyło mnie to pytanie. Explorer.exe to program/proces odpowiedzialny za działanie okien w twoim systemie, a także paska zadań, itd. Wyłączenie tego procesu spowoduje że nie otworzysz żadnego folderu, nie będziesz miał widocznego paska zadań lub okien systemu. Dlaczego ktokolwiek chciałby to zrobić?


RE: Wyłączenie explorera.exe z procesów - Diuden - 26.11.2012 19:32

Aha dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie.Hm... nie wiedziałem że to ma takie negatywne skutki...
Chciałem to usunąć ponieważ brało największe zasoby...
Smutny wyszedłem na debila... sory.
Post do zamknięcia.


RE: Wyłączenie explorera.exe z procesów - thermalfake - 26.11.2012 20:06

Może sposób naprawy nie jest dobry ale jakbyś mógł szerzej opisać przyczynę która skłoniła Cię do takiego kroku.


RE: Wyłączenie explorera.exe z procesów - Diuden - 26.11.2012 20:47

Chciałem uzyskać jak najlepszą wydajność z tego powodu że b.długo włącza mi się komp. (Windows 7 Professional 64). Komputer ogólnie nie jest słaby (załącznik1).
W usługach tez dużo wyłączyłem (załącznik2).
Możecie mi coś doradzić?

[attachment=4950]
[attachment=4951]