Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows OEM na laptopie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows OEM na laptopie (/windows-oem-na-laptopie-28424-t)



Windows OEM na laptopie - revstm - 22.11.2012 18:32

Cześć, mam pytanie na temat Windows 7 w wersji OEM.
Na laptopie mam naklejkę licencyjną Windows 7 Home Edition, chciałbym przeinstalować system a załatwiłem sobie płytkę od znajomego Windowsa w tej samej wersji tylko OEM i czy na laptopie jak zainstaluje będą takie opcje jak Opcje zasilania albo skutek zamknięcia pokrywy i czy na mojej licencji mogę zainstalować z tej płyty ?



PS: Dodam że Recovery odpada bo nie działa...


Odp: Windows OEM na laptopie. - Maxim128 - 22.11.2012 18:45

Jak to Windows 7 Home Premium(bo podejrzewam że to ten) i masz takiego samego Windowsa na płycie to mozesz.

Wysyłane z mojego GOCLEVER TAB I71 za pomocą Tapatalk 2


RE: Windows OEM na laptopie. - revstm - 22.11.2012 19:15

No obydwa systemy to 7 Home Premium. Nawet jeśli płyta jest OEM i nie pochodzi od tego laptopa ?


Odp: Windows OEM na laptopie. - Maxim128 - 22.11.2012 19:40

A Windows był jak rozumiem w laptopie w chwili zakupu? Bo jeśli tak to możesz. Jeśli Windows był kupiony osobno to nie możesz.

Wysyłane z mojego GOCLEVER TAB I71 za pomocą Tapatalk 2


RE: Windows OEM na laptopie. - krzysiekl7 - 22.11.2012 20:37

Tak będziesz miał opcje zasilania i wybierz skutek zamknięcia pokrywy.


RE: Windows OEM na laptopie - revstm - 22.11.2012 21:41

Kupiłem tego laptopa z zainstalowaną 7 Home Premium i mam naklejkę z licencją. Ale tą płytę z której chce zainstalować mam od kolegi lecz też jest HP tylko OEM.


RE: Windows OEM na laptopie - peciaq - 22.11.2012 21:49

Nie ma tu znaczenia czy OEM czy nie. Liczy się tylko żeby była to dokładnie taka sama wersja systemu, czyli jeśli masz klucz spod laptopa do wersji Home Premium to możesz zainstalować i aktywować tylko Home Premium.


RE: Odp: Windows OEM na laptopie. - thermalfake - 22.11.2012 23:26

(22.11.2012 19:40)Maxim128 napisał(a):  A Windows był jak rozumiem w laptopie w chwili zakupu? Bo jeśli tak to możesz. Jeśli Windows był kupiony osobno to nie możesz.

Coś Ci się pomyrdało.
Mając wersję preinstalowaną fabrycznie (niekoniecznie tylko w laptopach) Microsoft nie wykluczył możliwości użycia nośnika sklepowego zarówno oem/box, wersji pobranej z technetu (jak ktoś ma subskrypcję, w msdnaa to trochę inaczej działa). W przypadku fabrycznego system builderem jest producent sprzętu i to dni niego należy kierować pytania o support, aktywację, możliwość udostępnienia recovery w miarę możliwości i tak dalej. Różnica po instalacji będzie polegać na wykonaniu ręcznej aktywacji (preinstale są od razu lokalnie aktywowane i zabezpieczone przez spreparowany bios) oraz doinstalowania dedykowanych sterowników ze strony hp do obsługi sprzętu bo na pewno sama instalacja nie będzie kompletna.
Jak system był kupowany oddzielnie, naklejka COA przyklejona na sprzęt to ma prawo zainstalować z innego fizycznego nośnika lub jego kopii.

Opcje zasilania (profile, ustawienia akcji) będą standardowe jak dla urządzeń przenośnych. Gdybyś chciał mieć ustawienia producenta to musisz pobrać ze strony producenta jego oprogramowanie do zarządzania energią.


RE: Windows OEM na laptopie - revstm - 23.11.2012 19:08

Mhm, dzięki wam, dowiedziałem się wszystkiego. Dzięki jeszcze raz i "Pomógł" leci !


Windows OEM na laptopie (rozwiązany) - peciaq - 24.11.2012 12:28

Wątek rozwiązany.