Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Avast uznaje bezpieczne aplikacje za trojany - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Avast uznaje bezpieczne aplikacje za trojany (/avast-uznaje-bezpieczne-aplikacje-za-trojany-2827-t)



Avast uznaje bezpieczne aplikacje za trojany - Nostromo - 03.12.2009 10:26

:exclamation:
Ostatnia baza wirusów Avast zawiera "błąd" . Awast wzbudza niezliczone , fałszywe , alarmy o wirusach/trojanach w programach.Postępowanie zgodnie z jego zaleceniami może doprowadzić do poważnego uszkodzenia systemu operacyjnego .
Producent zaleca tymczasowe , całkowite odinstalowanie Avast w trybie awaryjnym (F8 przy starcie Windows) Zadowolony .
Pozdrawiam...


RE: Avcast wykrył wirusa , co robić ? - HrabiaHodon - 03.12.2009 10:42

Szczerze odradzam z korzystania z tego antywirusa. Miałem go dosłownie parę dni. Jego wykrywalność jest znikoma. Potrafi wskazać siebie samego jako zagrożenie. Oczywiście ma zaletę w postaci jego bezpłatnego pobierania.
Polecam KAV.

Pozdrawiam,


RE: Avast uznaje bezpieczne aplikacje za trojany - slawektor - 03.12.2009 11:28

Avast na szczęście szybko zareagował. Firma opublikowała kolejną łatkę, która reperuje błędy w module heurystycznym. Użytkownicy tego antywirusa powinni go niezwłocznie zaktualizować, jeśli chcą uniknąć uszkodzenia swojego oprogramowania.


RE: Avast uznaje bezpieczne aplikacje za trojany - Nostromo - 03.12.2009 13:15

Dziękuję Trefl
http://www.dobreprogramy.pl/Falszywe-alarmy-avasta-sa-juz-poprawnione-definicje,Aktualnosc,15591.html
tego brakowało przy moim wątku .
Poczułem się zobowiązany do szybkiej reakcji , kiedy dzisiejszej nocy spokojne dotąd programy np.Driver Max zaczęły generować trojany (wg.Avast'a) .
Pozdrawiam...


RE: Avast uznaje bezpieczne aplikacje za trojany - FiFU - 03.12.2009 14:05

Jeśli chcesz być pewny, że nic się w systemie nie ukrywa możesz pokazać loga z RSIT.


RE: Avast uznaje bezpieczne aplikacje za trojany - Nostromo - 03.12.2009 17:47

Dziękuję panie FiFU za zainteresowanie ,
przesyłam loga z RSIT , robię to pierwszy raz i nie wiem czy dobrze > file:///C:/rsit/log.txt < .
Pozdrawiam...


RE: Avast uznaje bezpieczne aplikacje za trojany - bend - 03.12.2009 20:24

W sumie nic nowego nod4 tez miał czy może jeszcze ma tę usterkę.
p.s link nie działa
Dodaj go jako załącznik ( jak dasz na odpowiedz czy napisz watek to na dole strony masz "dodaj załącznik")


RE: Avast uznaje bezpieczne aplikacje za trojany - Nostromo - 03.12.2009 22:13

Panie bend ,
"wpadki" zaliczyło kilka antywirów i przykro bo Avast jest ulubionym programem , od którego wielu z nas zaczęło przygodę z komputerem .
Wskazówka się przydała - przesyłam loga ,
pozdrawiam

[attachment=306]


RE: Avast uznaje bezpieczne aplikacje za trojany - Nostromo - 04.12.2009 13:34

Witam ,
Nie wszystko stracone . Problem z Avast'em dotknął tylko użytkowników komputerów między 12:15 a 5:50 rano .
nie ma potrzeby rezygnować z Avast'a
Osobom , które przeniosły "zarażone" pliki do kwarantanny Avast'a a chcą je odzyskać i nie wiedzą jak to zrobić polecam
link na stronę producenta
http://support.avast.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=376 ,
na kłopoty z j.angielskim polecam choćby Google Toolbar - dodatek do przeglądarki - tłumacz, który potrafi
po odpowiedniej konfiguracji, automatycznie tłumaczyć całe strony .
Pozdrawiam.


RE: Avast uznaje bezpieczne aplikacje za trojany - bend - 06.12.2009 05:32

(04.12.2009 13:34)Nostromo napisał(a):  Witam ,
Uśmiechnięty Nie wszystko stracone . Problem z Avast'em dotknął tylko użytkowników komputerów między 12:15 a 5:50 rano .
nie ma potrzeby rezygnować z Avast'a

W tym zdaniu się potraciłem zupełnie czyli co jak zrobię skana o 6:00 to będzie okey a jak o 13:00 to już nie będzie ok?

(04.12.2009 13:34)Nostromo napisał(a):  Smutny Osobom , które przeniosły "zarażone" pliki do kwarantanny Avast'a a chcą je odzyskać i nie wiedzą jak to zrobić polecam
link na stronę producenta
> http://support.avast.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=376 < ,
Śpiący mniej biegłym w j.angielskim polecam choćby Google Toolbar - dodatek do przeglądarki - tłumacz , który potrafi ,
po odpowiedniej konfiguracji , automatycznie tłumaczyć całe strony .
Pozdrawiam

Ale dalej nie ma rozwiązania... Wyciągniesz je z kwarantanny a potem znów to samo, chyba jedyne co pomoże to załatana aktualizacja avasta.


RE: Avast uznaje bezpieczne aplikacje za trojany - damian-Win2000 - 06.12.2009 09:09

Wyciągnąć a wcześniej wyłączyć aktywną ochronę po wszystkim wywalić avasta.


RE: Avast uznaje bezpieczne aplikacje za trojany - Nostromo - 10.12.2009 09:55

bend , to dotyczyło >>>użytkowników aktywnych<<< :exclamation:,
na laptopie z Vistą i W7ven i Awast'em z włączoną automatyczną aktualizacją bazy wirusów , którego używałem tej nocy - wystąpił ten problem ok.2:00 najpierw z programem Driver Max , potem dołączyły kolejne . Clam Win i MsEssential zachowały się spokojnie co dało mi do myślenia , że to Awast " szaleje" i te kolejne trojany to pomyłka , nie posłuchałem go . Wszedłem na forum DB - podobne kłopoty zgłaszali kolejni userzy , na forum Awast też . Wyłączyłem ochronę dostępową Awast i go odinstalowałem . To był dobry krok . Jak się potem okazało , tak właśnie zalecił producent . Problem może dotyczyć wyłącznie osób korzystających tej nocy z komputera z Awastem z włączoną automatyczną aktualizacją bazy wirusów . Na PC z XP i Linuksem , wyłączonym tej nocy problem nie wystąpił .
slawektor i trefl , jak wyżej , piszą o aktualizacji . W tej chwili problemu niema .