Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z lewym klawiszem CTRL - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Problem z lewym klawiszem CTRL (/problem-z-lewym-klawiszem-ctrl-28192-t)



Problem z lewym klawiszem CTRL - axeld - 12.11.2012 19:31

Mam laptopa VAIO Sony.
Jak w temacie - zepsuł się lewy ctrl - prawy działa.
Wczoraj działał normalnie, od tego czasu nic nie robiłem - nie nadużywałem go (w nic nie grałem), nie instalowałem nowego softa, który mógłby przejąć klawisz (chyba że jakiś wirus...).
Ściągnąłem sobie jakiś KeyboardTest - klawisz nie reaguje, nawet przy dłuższym "męczeniu" go.

Jak mógłbym sprawdzić i potwierdzić, że nie jest to wina softa tylko fizycznie się zepsuł?

NIE DZIAŁA MI CD-ROM (mam zewnętrzny na USB), więc nie mogę odpalić innego systemu z CD np. Knoppix.

Czy mogę odpalić jakiś system z usb lub uruchomić jakiś tryb awaryjny żeby sprawdzić ten klawisz? (nie znam się za bardzo na Windows 7)

Macie jakieś pomysły jak mogę to sprawdzić?
A tak w ogóle to w jaki sposób mógł on się zepsuć??

z góry dzięki za jakiekolwiek porady.


RE: Problem z lewym klawiszem ctrl - thermalfake - 12.11.2012 20:24

Systemów livecd bootowanycj na pena masz multum np ww.hirensbootcd.org
Jest tam instrukcja jak przygotować takiego pena.


RE: Problem z lewym klawiszem ctrl - axeld - 12.11.2012 21:22

Z tym USB nie wyszło, ale uruchomiłem w trybie awaryjnym i to samo, więc jednak jest zepsuty klawisz.
Teraz mam pytanie właściwie z działu software:
Czy jest jakiś programik, który zamapuje mi inny klawisz jako ctrl i będzie go symulował?

Jeszcze inne pytanko: czy jeśli kupię jakąkolwiek klawiaturę na USB, to wszystko będzie idealnie chodzić?


RE: Problem z lewym klawiszem ctrl - dziki314 - 12.11.2012 23:15

http://www.programosy.pl/program,sharpkeys.html


RE: Problem z lewym klawiszem CTRL - LadyInBlue - 13.11.2012 15:49

A może po prostu przedmuchaj delikatnie klawiaturę sprężonym powietrzem? Możliwe, że coś Ci zabrudziło ten klawisz pod spodem.