Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem ze sterownikami karty graficznej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Problem ze sterownikami karty graficznej (/problem-ze-sterownikami-karty-graficznej-28133-t)



Problem ze sterownikami karty graficznej - czerwin97 - 10.11.2012 18:45

Witajcie. Ostatnio grałem sobie w gre i po kilku minutach komputer mi się zawiesił i musiałem go zresetować. Po włączeniu komputera zobaczyłem coś dziwnego. Sterownik jakby się odinstalował. Gdy wszedłem na dysk C i do folderu NVIDIA to sterownik tam był, lecz komputer go jakby nie wykrywał. Posiadam laptopa i pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Wyczytałem w jednym miejscu, że po prostu mi się karta graficzna przegrzała i komputer się zawiesił, tylko dlaczego przestało wykrywać sterownik? Czyżby karta grafiki się spaliła? Proszę o odpowiedź.


RE: Problem ze sterownikami karty graficznej. - thermalfake - 10.11.2012 20:42

(10.11.2012 18:45)czerwin97 napisał(a):  Gdy wszedłem na dysk C i do folderu NVIDIA to sterownik tam był, lecz komputer go jakby nie wykrywał.

W tym folderze znajduje się rozpakowany instalator a nie sterownik z którego korzysta system. Zainstalowane sterowniki znajdują się głęboko w katalogu windows\system32

Cytat:Wyczytałem w jednym miejscu, że po prostu mi się karta graficzna przegrzała i komputer się zawiesił, tylko dlaczego przestało wykrywać sterownik?

Być może. Trzeba monitorować temperatury CPU/GPU/chipset podczas użytkowania. Programów bez jest bez liku. W jakimś miejscu lapek był bardzo gorący. Jak z wylotami powietrza ?
Mogła też nie wytrzymać sekcja zasilania pod wpływem wzrostu zapotrzebowania na moc i się wyłączył lapek. Sam za bardzo nic nie zrobisz oprócz sprawdzenia temperatur i ewentualnego przedmuchania ostrożnie sprężonym powietrzem.

Cytat:Czyżby karta grafiki się spaliła? Proszę o odpowiedź.

Trochę nierozsądne wytłumaczenie kiedy sprzęt się normalnie uruchamia. Wtedy nic byś nie widział na ekranie i podejrzewam nie uruchomiłbyś laptopa.