Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Uprawnienia do urządzeń na USB - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Uprawnienia do urządzeń na USB (/uprawnienia-do-urzadzen-na-usb-27949-t)



Uprawnienia do urządzeń na USB - yoker - 04.11.2012 13:20

Problem wygląda na dość ogólny: od jakiegoś czasu pod Win 7 nie mam prawa otwierać żadnego urządzenia, na USB... Po włożeniu pendrive do portu pojawia się jako nośnik, widzę we właściwościach jego pojemność i zajętość, ale nie mam prawa dostępu do danych:
Po włożeniu mam okienko z autoodtwarzania, ale tylko z opcją otwarcia folderu, jak się go wybierze pojawia się już ostrzeżenie: "[undefined=undefined]Obecnie nie masz uprawnień dostępu do tego folderu[/undefined]" i to w przypadku dowolnego nośnika danych. Pendrivy czytelne na wszystkich innych maszynach.
Kamerka czy myszka na USB działają normalnie, sam nośnik montuje volumen prawidłowo jak piszę więc nie jest to problem sprzętowy. Dodam, że jestem adminem w systemie więc normalnie powinienem mieć dostęp do wszystkiego.
Maszyna była kilka dni "na pożyczkach" i to jest jedyny okres gdy nie wiem co się z nią działo. Podejrzewam, że jest to wynik działania jakiegoś toolsa do zabezpieczania przed "niebezpiecznymi" napędami pendrive. NOD32 ma taką funkcjonalność w opcjach zaawansowanych by zastrzec tylko uprawnione urządzenia na USB, ale ja nie mam NODa na tej maszynie...
Pytanie nawet nie czym to jest zrobione, ale jak to odkręcić?
Dzięki za każdą podpowiedź

Wpadłem na pomysł by sprawdzić w trybie awaryjnym - tak jest OK czyli wygląda, że w systemie jest coś "grzebane"...


RE: Uprawnienia do urządzeń na USB - yoker - 04.11.2012 16:58

Sprawa załatwiona!
Nod32 blokuje urządzenia inaczej - nie ma drugiego ekranu a jedynie blokada.
OK nie trzymam wszystkich w niepewności Uśmiechnięty
Winowajcą był... HP ProtectTools Administrative, który miał zdefiniowaną blokadę na "All removable media".
Ustawienia zostały nawet bez narzędzia, które było zostało w międzyczasie odinstalowane.
Pomogła ponowna instalacja i przejrzenie jego parametrów.

Jeśli komuś pomogłem to klikamy śmiało na Pomógł


Uprawnienia do urządzeń na USB (rozwiązany) - peciaq - 04.11.2012 17:32

Wątek rozwiązany.