Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja nie widzi dysków, EPOX 8RDA3+ i dyski SATA - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja nie widzi dysków, EPOX 8RDA3+ i dyski SATA (/instalacja-nie-widzi-dyskow-epox-8rda3-i-dyski-sata-27880-t)



Instalacja nie widzi dysków, EPOX 8RDA3+ i dyski SATA - Gucio25 - 01.11.2012 20:19

Witam.
Mam problem z instalacją systemu Windows 7 Ultimate na komputerze stacjonarnym. Szukałem pomocy w google'ach, ale ciężko cokolwiek znaleźć, więc zwracam się z pytaniem tutaj. Chodzi o to, że specyfikacja jest dość archaiczna i nie wiem czy w ogóle się uda zainstalować, choć minimalne wymagania komputer spełnia.

Procesor: AMD Athlon XP 2600+ Barton
Płyta główna: EPOX 8RDA3+
Dysk twardy: SATA 250gb
RAM: 2gb
Grafika: Gigabyte Radeon HD4650 1GB RAM

Chodzi o to, że podczas instalacji systemu nie widzi dysków, bo jest to stara płyta, a dyski SATA. Problem jest taki, że firma EPOX chyba zakończyła swoja działalność, więc nie wiem czy są w ogóle dostępne aktualne sterowniki do SATA. Miałem takie sterowniki na dyskietce, ale do WIN XP i tam ten sposób działał, po instalacji sterownika instalacja widziała dysk. Teraz próbowałem ściągnąć jakieś sterowniki z internetu do WIN7 i je wgrać podczas instalacji, jednak bez reakcji, nie wiem czy w ogóle były to dobre sterowniki.

Poradzicie coś?

Pozdrawiam.


RE: Instalacja nie widzi dysków, EPOX 8RDA3+ i dyski SATA - thermalfake - 01.11.2012 22:16

Ta płyta na portach sata ma podpięty kontroler RAID stąd niemożność wykrycia dysków podczas instalacji. Czasem takie wynalazki się zdarzały.
Ten kontroler to Silicon Image 3112 Serial ATA
Na stronie http://www.siliconimage.com/support/searchresults.aspx?pid=63&cat=3 masz sterowniki (32/64 od góry) rozpakuj zrzuć na pena i podczas instalacji wskaż plik inf.


RE: Instalacja nie widzi dysków, EPOX 8RDA3+ i dyski SATA - Gucio25 - 02.11.2012 14:33

Wrzuciłem na pena te sterowniki pierwsze od gory najnowsze (SiI3x12 32-bit Windows SATARAID Driver), podczas instalacji jak je otwieram, to wyskakuje mi jakieś 30 sterowników z tą samą nazwą pliku i końcówką .inf, obojętnie który wybiorę, to i tak nic się nie dzieję. Znaczy niby się instaluje, ale później i tak dysków nie widzi.


RE: Instalacja nie widzi dysków, EPOX 8RDA3+ i dyski SATA - thermalfake - 03.11.2012 18:54

Przykro mi, nie pomogę nic więcej bo nie jestem przed ekranem tego sprzętu. W sieci też nie ma praktyczne żadnych informacji. Być może nie jest to uniwersalny sterownik dla tego kontrolera na wszystkich płytach głównych. Patrzyłem do jednego z plików z opisem identyfikatorów sprzętowych i nie było na nim żadnego epox'a.


RE: Instalacja nie widzi dysków, EPOX 8RDA3+ i dyski SATA - Gucio25 - 04.11.2012 22:13

Ok, wychodzi na to, że z tą płytą ciężko już cokolwiek zdziałać. Cwaniak

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.


Instalacja nie widzi dysków, EPOX 8RDA3+ i dyski SATA (rozwiązany) - LadyInBlue - 04.11.2012 22:18

Wątek rozwiązany.