Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Uprawnienia administratora przy instalacji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Uprawnienia administratora przy instalacji (/uprawnienia-administratora-przy-instalacji-27789-t)



Uprawnienia administratora przy instalacji - Kojka - 29.10.2012 12:54

Witam,
mam problem z uprawnieniami na Home Premium x64. Chciałam odzyskać dane sprzed formatowania, ale programy, które chcę zainstalować wyrzucają komunikat: You must be logged in as administrator when installing this program.
Problem polega na tym, że jestem zalogowana na koncie z uprawnieniami administratora. Trochę czytałam na ten temat i próbowałam już kilku rzeczy:
- uruchom jako administrator
- włączyłam ukryte konto administratora i na nim próbowałam odpalić i cały czas ten sam komunikat
- maksymalnie obniżyłam suwak w Kontroli Konta Użytkownika
i dalej nic.
Widziałam, że wiele osób ma ten sam problem i nawet prosiło o pomoc na stronie Microsoftu, ale żadna z ich rad nic nie dała.
Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś wskazówki, gdyż naprawdę zależy mi na tych programach.
Z góry dziękuję za pomoc.


RE: Uprawnienia administratora przy instalacji - thermalfake - 29.10.2012 14:57

Prościej na szybko byłoby użyć disto live cd i załączonego dowolnego narzędzia do odzyskiwania np pakiet hirens'a i getdataback (ntfs). Jest tylko jeden problem - nie możesz przywracać danych na tę samą partycję bo nadpiszesz sobie źródło. I ogólnie jeśli dane sprzed formatowania leżały na partycji z systemem a potem w to miejsce zainstalowano nowy to nie wiadomo ile da się odzyskać.


RE: Uprawnienia administratora przy instalacji - Kojka - 29.10.2012 16:16

W takim razie może być problem, bo zarówno system jak i dane, które chcę odzyskać były na tej samej partycji. Teraz również mam wszystko na jednej. Czy lepiej byłoby dorobić drugą i na nią próbować odzyskiwać? Czy jak podłączę dysk zewnętrzny to dałoby radę na niego odzyskać tak, żeby nie nadpisał jego zawartości?
Wspominałeś, żeby odpalić na np. Ubuntu LiveCD getdataback(dobrze zrozumiałam? nie znam się na tym). Czy w związku z tym gdyby dało radę przywrócić dane na dysk zewnętrzny to system też musiałabym na nim najpierw zainstalować czy na cd/dvd?
Czy mimo wszystko jest jeszcze jakaś możliwość pozbycia się tych komunikatów o uprawnieniach przy instalacji(wcześniej chciałam użyć EASEUS Partition Recovery/Data Recovery)?
Jestem w temacie live cd i odzyskiwania kompletnie zielona stąd tyle pytań.
Dzięki za zainteresowanieUśmiechnięty
Tak jak wcześniej nie mogłam instalować bo niby nie mam uprawnień administratora tak teraz przy próbie instalacji Windows 7 USB/DVD Download Tool mam komunikat, że nie mogę uzyskać dostępu do Instalatora Windows. System mam zainstalowane chyba niecałe 3 tygodnie i oczywiście co chwila są jakieś problemy. Mogłabym sformatować ten dysk i postawić na nowo, ale nie idzie to w parze z próbą odzyskania danych sprzed poprzedniego formatu.
Bardzo proszę o pomoc bo chyba zaraz oszaleję:-/


RE: Uprawnienia administratora przy instalacji - Kojka - 08.11.2012 01:39

Odzyskałam większość danych za pomocą Hirensa i zrobiłam format. I co? I dalej to samo! Chciałam zainstalować kodeki i znów ten sam komunikatSmutny Czy Comodo Internet Security może mieć na to jakiś wpływ? Już naprawdę nie wiem co robićSmutny


RE: Uprawnienia administratora przy instalacji - peciaq - 08.11.2012 01:53

Łatwo to sprawdzić. Wywal gnoja i spróbuj bez niego. Uśmiechnięty


RE: Uprawnienia administratora przy instalacji - Kojka - 08.11.2012 13:28

Po kilku dniach i nieprzespanych nocach spędzonych na szarpaniu się z różnymi programami do odzyskiwania nie myśli się logicznieCwaniak Faktycznie, po odinstalowaniu komunikat nie wyskakuje i jak na razie wszystko działa(mam nadzieję że tak już zostanie). Pozostaje mi teraz znalezienie na necie jakiejś dobrej konfiguracji do Comodo pod Win7 bo jak miałam XP to nie było z nim żadnych problemów. Myślę, że temat można uznać za zamknięty.
Dzięki serdeczne za pomocUśmiechnięty


RE: Uprawnienia administratora przy instalacji - peciaq - 08.11.2012 13:30

Przejrzyj jeszcze tematy na naszym forum odnośnie programów antywirusowych, może znajdziesz coś co będzie ci bardziej pasowało. Uśmiechnięty

Wątek rozwiązany.