Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Zmiana lokalizacji folderu Moje dokumenty - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Zmiana lokalizacji folderu Moje dokumenty (/zmiana-lokalizacji-folderu-moje-dokumenty-27761-t)



Zmiana lokalizacji folderu Moje dokumenty - ichani - 27.10.2012 22:30

Witam
Mam problem z przeniesieniem lokalizacji "moje dokumenty". wszędzie gdzie szukałem jest opisane, żeby kliknąć prawym na "users", potem we właściwościach zakładka lokalizacja i zmienić. Mój problem polega na tym, że nie mam zakładki "lokalizacja" a folder użytkownika, który chcę przenieść jest oznaczony kłódką.
Jak to zrobić?


RE: moje dokumenty zmiana lokalizacji - Malika - 27.10.2012 23:51

Kliknij na folder "moje dokumenty" i tak samo "moja muzyka' "moje wideo" itd. co tam jeszcze chcesz przenieść.


RE: moje dokumenty zmiana lokalizacji - ichani - 28.10.2012 11:10

(27.10.2012 23:51)Malika napisał(a):  Kliknij na folder "moje dokumenty" i tak samo "moja muzyka' "moje wideo" itd. co tam jeszcze chcesz przenieść.

pojedyncze biblioteki przeniosłem. chodzi mi o to, żeby system nie wrzucał mi śmieci i domyślnych plików np do "addData" na dysku systemowym, tylko na innej partycji.


RE: moje dokumenty zmiana lokalizacji - Modest - 28.10.2012 11:14

Tak jak na screenie.

[Obrazek: pomock.jpg]

Uploaded with ImageShack.us


RE: moje dokumenty zmiana lokalizacji - ichani - 28.10.2012 16:09

no właśnie tu jest problem. nie mam zakładki "lokalizacja". tego nie umiem przeskoczyć Smutny
[Obrazek: mojedok.png]

Uploaded with ImageShack.us


RE: Zmiana lokalizacji folderu Moje dokumenty - Modest - 28.10.2012 16:10

Zrobiłeś tak jak na zdjęciu ? Wszedłeś w użytkowników potem w danego użytkownika i takie foldery miałeś ?


RE: Zmiana lokalizacji folderu Moje dokumenty - ichani - 28.10.2012 19:50

ok. widzę swój błąd dzięki. Moje dokumenty właśnie przeniosłem.

chciałbym jednak przenieść też cały profil - tak jak pisałem wcześniej - również AppData, a tego nie mogę Smutny

[Obrazek: mojedok.png]

Uploaded with ImageShack.us


RE: Zmiana lokalizacji folderu Moje dokumenty - Jazz - 28.10.2012 21:32

Przeniesienie całego katalogu użytkownika nie jest już takie proste. Też to przerabiałem i moje doświadczenia opisuję tu http://jazz.tvtom.pl/katalog-users-na-osobnej-partycji/ Najlepszą metodą jest zmiana lokalizacji katalogu Users już na etapie instalacji systemu.


RE: Zmiana lokalizacji folderu Moje dokumenty - dziki314 - 28.10.2012 23:09

http://pomoceprogramisty.blogspot.be/2011/06/zmiana-poozenia-profilu-i-dokumentow-w.html


RE: Zmiana lokalizacji folderu Moje dokumenty - ichani - 29.10.2012 11:14

dzięki za pomoc. o to chodziło


Zmiana lokalizacji folderu Moje dokumenty (rozwiązany) - peciaq - 29.10.2012 12:24

Wątek rozwiązany.