Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dziwne pliki na komputerze - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Dziwne pliki na komputerze (/dziwne-pliki-na-komputerze-27747-t)



Dziwne pliki na komputerze - kedzior123 - 27.10.2012 17:35

Cześć wam,

Mam problem, a mianowicie od pewnego czasu komputer pokazuje cały czas, że wykorzystanie mojego procka wynosi 100%, a więc próbowałem sam z tym zawalczyć z początku był to jeden plik, a potem sie robiło ich 2,3,4,5,
więc z mojego komputera nie idzie korzystać, ponieważ jest tak zamulony... Probowałem combofixem,
ale usuwa on te pliki i na nowo się wracają; / nie wiem w jaki sposób, a wyłączyć się ich nie da "brak dostępu".



Nazwy:

48325.exe -
63872.exe - Nie wiem w jaki sposób te pliki o numerkach sie tworzą same
79546.exe -
winblk,exe - często w menadżerze zadań były takie 2 pliki
sisec.exe
sisecc.exe

Parę fotek z folderu w których są numerki.exe i winblk.exe:

[Obrazek: 15oz5hj.png]
[Obrazek: 303l0fn.png]



Naprawdę prosze o pomoc bo raczej sam sobie nie poradze, jeżeli ktoś chce skan prosze pisać pod postem.


RE: Dziwne pliki na komputerze - arestopies1 - 27.10.2012 20:35

Mhhmmm....
Może to być wirus.
Wejdź w tryb awaryjny [F8] podczas ładowania Windowsa.
Uruchom ( Klawisz WIN + R ) -> msconfig -> Kliknij " Odznacz usługin Windows " -> Szukasz podejrzanych aplikacji.

Miałem cuś podobnego AVG sobie poradził.

Pozdrawiam - arestopies1


RE: Dziwne pliki na komputerze - thermalfake - 27.10.2012 20:44

Dla początkujących nie polecamy Combofix-a gdyż może narobić więcej szkód niż pożytku.
Zdobądź sobie system ratunkowy livecd np pakiet hirens'a z http://www.hirensbootcd.org
Wypali plik iso, płyta będzie bootowalna. Uruchom z tego komputer, następnie wybierz mini XP.
Włącz internet, wklep stronę http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner
Ściągnij klienta, zaktualizuj bazy i zacznij skanować. To dobra metoda gdyż nasz system operacyjny nie jest uruchamiany razem z ładującym się syfem więc złośliwe oprogramowanie może być skuteczniej usunięte.
Dodatkowo w pakiecie tym znajduje się Malwarebytes Antimalware. Też go uruchom. Po przeskanowaniu uruchom już swój system i jeszcze przeprowadź wykonanie logów, których wytyczne są w dziale bezpieczeństwo -> logi.


RE: Dziwne pliki na komputerze - kevin60 - 29.10.2012 17:22

Witam , bardzo serdecznie . Mam ten sam problem lecz niestety ten wirus infekuje kazdy plik .exe na dysku C i nie da sie odpalić nic . Własnie mam w tej chwili tego wirusa , sciagnelem program do poradzenia sobie z tym Dr.Web ale natychmias wirus zainfekowal rowniez ten program . Sciagnelem Kasperskiego i okazal sie swietny .

Poblokował on kilkka procesow oraz wirusa ale nie moze on usunac wych wirosów , nadal sie dobrykam z tym i nie moge sie tego pozbyć ...

Moje pytanko , wie ktoś może ska ten wirus ?