Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Mam dwa systemy(XP i 7) na jednym laptopie, jak usunąć Windows 7? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Mam dwa systemy(XP i 7) na jednym laptopie, jak usunąć Windows 7? (/mam-dwa-systemy-xp-i-7-na-jednym-laptopie-jak-usunac-windows-7-27578-t)



Mam dwa systemy(XP i 7) na jednym laptopie, jak usunąć Windows 7? - lamcpp - 22.10.2012 21:03

Obecnie na laptopie mam zainstalowane dwa systemy: Windows 7 i windows XP.
W jaki sposob mogę usunąć Windows 7 (tak aby został tylko sam WINDOWS XP)?


Odp: Mam dwa systemy(XP i 7) na jednym laptopie, jak usunąć Windows 7? - Waves97 - 22.10.2012 21:07

Format partycji z Windows 7.


RE: Mam dwa systemy(XP i 7) na jednym laptopie, jak usunąć Windows 7? - lamcpp - 22.10.2012 21:20

oby dwa windowsy sa na partycjach NTFS


Odp: Mam dwa systemy(XP i 7) na jednym laptopie, jak usunąć Windows 7? - Waves97 - 22.10.2012 21:24

Jeśli dobrze pamiętam to sformatuj partycje z Windows 7 ( możliwe że z poziomu XP się da ) i potem edycja boot.ini Zadowolony


RE: Mam dwa systemy(XP i 7) na jednym laptopie, jak usunąć Windows 7? - lamcpp - 22.10.2012 21:31

ok zrozumiałemUśmiechnięty
jeszcze pytanie za wczasu: w jaki sposób zedytować boot.ini i co tam wpisać?


Odp: Mam dwa systemy(XP i 7) na jednym laptopie, jak usunąć Windows 7? - Waves97 - 22.10.2012 21:33

Sam dokładnie nie wiem ale wystarczy notatnik Uśmiechnięty Ktoś bardziej zaawansowny niech się wypowie jeszcze Uśmiechnięty


RE: Mam dwa systemy(XP i 7) na jednym laptopie, jak usunąć Windows 7? - thermalfake - 22.10.2012 23:26

Najpierw trzeba sprawdzić która partycja jest partycją aktywną do rozruchu. Więc pod Win7 w wierszu poleceń wklepujemy
diskpart
list disk
select disk nr_dysku
list partition
select partition nr_partycji na której stoi XP
active
exit

To jest jedna rzecz, druga to taka, że instalacja win7 niczego nie nadpisuje w boot.ini na XP-kowej partycji. Przy instalacji siódemka umieszcza swój kod rozruchowy w MBR (pierwsze 446 bajtów, reszta to tablica partycji).
Umieszcza także BCD (magazyn konfiguracji rozruchu) i tam dopisywany jest XP pod nazwą wcześniejsza wersja systemu. Teraz wkładamy płytkę z siódemki i wi wierszu dalej wklepujemy
x:\boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force gdzie x to litera napędu.
Po tym można uruchomić ponownie komputer i przeformatować partycję z win7