Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak przenieść partycję C na nowy dysk? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak przenieść partycję C na nowy dysk? (/jak-przeniesc-partycje-c-na-nowy-dysk-27514-t)



Jak przenieść partycję C na nowy dysk? - dawid3398 - 20.10.2012 20:46

Cześć, mój problem to formatowanie systemu nie mogę sformatować dysku C , dlatego że nie ma 2 partycji, chcę się dowiedzieć jak można z dysku C , przerzucić wszystko na nowy dysk oraz ustawić partycje jako domyślą, chciałem sobie wyczyścić kompa do 0 , ale nie mogę , wiecie co mogę zrobić aby dodać całą partycje C ma inny dysk? , proszę o pomoc.


RE: Mam problem - thermalfake - 20.10.2012 22:33

Normalnie, podłączasz dysk do płyty głównej.
Odpalasz sprzęt, wchodzisz do biosu i patrzysz na opcję hdd priority. Na pierwszej pozycji ma być stary dysk żeby dało się z niego odpalić system. Potem przerzucasz sobie dane na nowo utworzoną partycję drugiego dysku albo specjalistycznymi narzędziami robisz klon tzw partition to partition.
Znowu restart, odpinamy nowy dysk. Wkładamy nośnik instalacyjny, wchodzimy do WinRE za pomocą Shift+F10 i za pomocą narzędzia diskpart czyścimy cały stary dysk.
diskpart
list disk
select disk numer
clean
exit

I tak już mamy przygotowany dysk pod instalację czegokolwiek.