Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 nie uruchamia się poprawnie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 nie uruchamia się poprawnie (/windows-7-nie-uruchamia-sie-poprawnie-27411-t)



Windows 7 nie uruchamia się poprawnie - outlaw1987 - 16.10.2012 21:48

Witam

Mam problem z uruchomieniem systemu. Na samym początku ładowania wyskakuje mi czy chce uruchomić narzędzie do naprawy systemu lub uruchomić system normalnie. Normalnie się nie chce po chwili ekran gaśnie i komputer się restartuje. Robiłem format, instalowałem na innych partycjach zmieniałem dysk, w efekcie system nie chciał się uruchomić nawet pierwszy raz, a jeśli już się udało to przy drugim lub trzecim uruchomieniu problem powraca.
Co ciekawsze system XP działa poprawnie a jest zainstalowany na tym samym dysku. Proszę o pomoc


RE: Windows 7 nie uruchamia się poprawnie - peciaq - 16.10.2012 23:45

Płyta z systemem - oryginalna czy jakiś pobierany z sieci? Może po prostu instalka jest uszkodzona - w tym wypadku płyta lub obraz dysku, który pobrałeś z sieci?


RE: Windows 7 nie uruchamia się poprawnie - outlaw1987 - 17.10.2012 13:37

Płyta jest ok. Nigdy nie było z nią problemów, system instaluje się bez problemu, nie pokazuje żadnych błędów. Sam już nie wiem o co chodzi. Teraz nawet na systemie XP komputer się zawiesza jak próbuje odpalić grę Bad Company 2, wczoraj jeszcze działało normalnie. Spróbuje sformatować cały dysk i zrobię partycje od nowa zobaczymy czy coś pomoże jak nie to już nie wiem. Próbowałem już chyba wszystkiego, usuwałem i zmieniałem sterowniki, aktualizacje, wyjmowałem po kolei Ram i sprawdzałem czy nie są uszkodzone. Myślałem że może coś z kartą graficzną bo czasami podczas gry kolory się zmieniały i np napisy były nieczytelne, ale skoro gry chodzą i tylko czasem coś się przytnie to chyba grafa jest ok?


RE: Windows 7 nie uruchamia się poprawnie - thermalfake - 19.10.2012 01:04

Najpierw pamięci RAM, potem grafika do podmiany. Problemem też może być płyta główna niestety.


RE: Windows 7 nie uruchamia się poprawnie - outlaw1987 - 20.10.2012 21:27

Myślę że to jednak będzie grafa. Wszystko śmiga do czasu kiedy próbuje uruchomić jakąś grę. Da się tą kartę jakoś naprawić czy mogę już ją wywalić do kosza?


RE: Windows 7 nie uruchamia się poprawnie - thermalfake - 20.10.2012 22:36

Zanieś do serwisu będzie bezpieczniej i póki co niczego im nie sugeruj. Nie siedzę przed komputerem więc nie jestem w stanie dać jednoznacznej diagnozy.