Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Blokada paska zadań - wpis w rejestrze - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Blokada paska zadań - wpis w rejestrze (/blokada-paska-zadan-wpis-w-rejestrze-27192-t)



Blokada paska zadań - wpis w rejestrze - batmanpolsl - 04.10.2012 23:29

Kiedyś znalazłem info jak zablokować pasek zadań żeby nie można było dodawać żadnych ikon, był to jakiś wpis w rejestrze DWORD czy coś takiego. Chciałbym to cofnąć ale ni jak bo nie wiem gdzie to było. Może się ktoś orientuje gdzie to można znaleźć. Dzięki


RE: Blokada paska zadań - wpis w rejestrze - Portator - 05.10.2012 15:39

Było to w kluczu:
HKEY_CURRENT_USER >>> Software >>> Microsoft >>> Windows >>> CurrentVersion >>> Policies >>> Explorer
Pewnie wprowadziłeś wpis nową wartość Dword o nazwie LockTaskbar.


RE: Blokada paska zadań - wpis w rejestrze - batmanpolsl - 05.10.2012 21:01

(05.10.2012 15:39)Portator napisał(a):  Było to w kluczu:
HKEY_CURRENT_USER >>> Software >>> Microsoft >>> Windows >>> CurrentVersion >>> Policies >>> Explorer
Pewnie wprowadziłeś wpis nową wartość Dword o nazwie LockTaskbar.

Niestety nic takiego nie mam. A jestem pewny, że to była zmiana w rejestrze. Może nie tyle blokada paska zadań tylko brak możliwości na stałe przeciągania skrótów na pasek, Znalazłem też taką opcję w systemie, przez konsole mmc ustawień lokalnych gdzie między innymi można to zablokować. Jednak to nie to włączyłem.


RE: Blokada paska zadań - wpis w rejestrze - thermalfake - 07.10.2012 13:25

To nie problem, zobaczysz czy coś się zmieni (są dwa miejsca w rejestrze), skopiuj to do wiersza poleceń i daj enter po czym zrestartuj
REG ADD HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer /v LockTaskbar /t REG_DWORD /d 0 /f
REG ADD HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer /v LockTaskbar /t REG_DWORD /d 0 /f