Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Komputer restartuje się przy próbie zapisania na dysku pobieranego pliku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Komputer restartuje się przy próbie zapisania na dysku pobieranego pliku (/komputer-restartuje-sie-przy-probie-zapisania-na-dysku-pobieranego-pliku-27032-t)



Komputer restartuje się przy próbie zapisania na dysku pobieranego pliku - pietiab - 29.09.2012 10:55

Witam. Otóż jak kliknę - zapisz plik na dysku- reset kompa. i nieważne czy chomikuj czy jakiś inny upload. Co to może być. A co najciekawsze plik się pobrał co prawda mały 420 KB ale jak?


RE: win7 ultimate i pobieranie plików - thermalfake - 29.09.2012 16:59

Pokazać specyfikację komputera - wklepać do Start polecenie msinfo32.exe a jak system 64 bitowy to analogicznie msinfo64.exe
Na jakiej przeglądarce to się dzieje, była próba na innych ?
Proszę udostępnić dzienniki zdarzeń, są to pliki
c:\Windows\System32\winevt\Logs\System.evtx
c:\Windows\System32\winevt\Logs\Application.evtx
Wyłączyć firewalle i inny programy AV i do testów spróbować ściągnąć jakiś mały pliczek.
Wklepać dla każdej partycji chkdsk litera_partycji: /f/r
Najlepiej to zrobić z poziomu WinRE czyli uruchamiamy system wciskamy F8 w zaawansowanych opcjach rozruchu dajemy Napraw komputer, potem jak pojawi się tryb graficzny wybierasz opcję Wiersz poleceń/Command prompt i tam wklepujesz.
Dodatkowo sprawdzić sobie za pomocą dowolnego programu diagnostycznego stan dysku.


RE: win7 ultimate i pobieranie plików - toldi7771 - 29.09.2012 17:29

Miałem taką akcje w kompie.
Wystarczyło pobrać wersje trial AVG przez innego pc ,przegrać na dysk, przeskanować i usunąć wirusy.
Mi pomogło w 100%.
A wyskoczyła ci kiedyś zielona stronka z napisem "brontok" ?


RE: win7 ultimate i pobieranie plików - pietiab - 30.09.2012 09:06

Zielona stronka nie. Wklepałem msconfig64.exe - reset; cmd - reset; przeskanuje antywirusem, potem zrobię chkdsk. Komp to laptop asus k50in 4GB RAM dysk 500. Przy próbie otworzenia dziennika ( na skróty wkleiłem w uruchom) - reset. Wrócę do win7 pro. Nie miałem żadnych problemów tylko po awarii klawiatury i tak przeinstalowałem system i myślę spróbuję ultimate i same problem. Nawet sieci ad hoc nie mogę uruchomić. Nie widzą jej inne kompy o telefonach nie wspomnę.


RE: win7 ultimate i pobieranie plików - thermalfake - 30.09.2012 10:29

Z dowolnego livecd np pakietu hirensa odpalić przeglądarkę, wklepać stronę http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner i przeskanować. Albo infekcja albo uszkodzone jadro systemowe.

A tak w ogóle to Ty masz jakiś legalny system ?


RE: win7 ultimate i pobieranie plików - pietiab - 30.09.2012 21:28

No pomógł skan COMODO z pena. A co do legalności to mam win7 pro a ultimate fakt .....


RE: win7 ultimate i pobieranie plików - thermalfake - 30.09.2012 22:19

No to biegusiem mi to usunąć... Uśmiechnięty


RE: win7 ultimate i pobieranie plików - peciaq - 04.10.2012 14:32

Szczególnie że jak masz licencję na Professional to ci żadne Ulitmate'y nie są potrzebne Uśmiechnięty