Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Błąd po odinstalowaniu Avasta!: 'tych plików nie można usunąć' - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Błąd po odinstalowaniu Avasta!: 'tych plików nie można usunąć' (/blad-po-odinstalowaniu-avasta-tych-plikow-nie-mozna-usunac-26757-t)



Błąd po odinstalowaniu Avasta!: 'tych plików nie można usunąć' - Inarii - 19.09.2012 14:44

Witam. Zwracam się do Was z dziwnym problemem. Otóż wczoraj odinstalowałem avasta, i po restarcie komputera nie mogę otworzyć dosłownie żadnej aplikacji(O dziwo jedyną aplikacją, którą mogę uruchomić jest Internet Explorer ;O). Wyświetla mi się błąd(nie zrobię screena, bo nie mogę otworzyć painta ale przepiszę): "Tych plików nie można otworzyć. Ustawienia opcji internetowych uniemożliwiły otwarcie jednego lub kliku plików. Szukałem w google, co na to poradzić i znalazłem 3 rozwiązania:

Konfiguracja opcji internetowych - Nie pomogła.
Uruchomienie aplikacji "jako administrator" nie pomogło.
Przywrócenie systemu - Nie mogę tego nawet uruchomić :/

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem, co mam w tej sytuacji zrobić, a wolałbym nie instalować nowego systemu.


RE: "Tych plików nie można otworzyć" - Nostromo - 19.09.2012 17:14

Widzę to tak:
przy uruchomieniu wejście w tryb awaryjny, przywracanie systemu sprzed de instalacji Avasta.
Jak się uda, sprawdzić jakie są ustawienia Avasta i odebrać mu wszelkie możliwe uprawnienia do ingerencji w system(rozbroić go). Na wszelki wypadek wcześniej nowy punkt przywracania systemu. Ponowna de instalacja i sprawdzenie działania systemu, jeżeli będzie dobrze- usunięcie starych punktów przywracania i utworzenie nowego.


RE: Błąd po odinstalowaniu Avasta!: 'tych plików nie można usunąć' - peciaq - 20.09.2012 12:34

I jeszcze dla pewności odinstaluj go wtedy np. Advanced Uninstallerem Pro, w trybie inteligentnego odinstalowywania.


RE: Błąd po odinstalowaniu Avasta!: 'tych plików nie można usunąć' - fasola403 - 16.03.2013 23:37

Mhm.Podmień pliki z bootowalnej płyty tak samo jak na filmiku.
http://www.youtube.com/watch?v=NPaygvwt7bk
jak przed zalogowaniem po podmianie plików otworzysz konsolę cmd wpisz komendę "explorer.exe".przejdź kolejno start->wszystkie programy->narzędzia systemowe->przywracanie systemu i z tego poziomu spróbuj przywrócić system Zacieszacz
Pozdrawiam,
fasola403