Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak dostępu do plików pomiędzy Windows 7 a Windows XP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Brak dostępu do plików pomiędzy Windows 7 a Windows XP (/brak-dostepu-do-plikow-pomiedzy-windows-7-a-windows-xp-26746-t)



Brak dostępu do plików pomiędzy Windows 7 a Windows XP - sephiroth93 - 18.09.2012 21:33

Witam.

Podłączyłem komputer stacjonarny (windows XP) z laptopem na, którym zainstalowany jest Windows 7 starter kablem skrosowanym. Po konfiguracji, i wyłączeniu zapór wystąpił problem. Komputer stacjonarny (windows XP) łączy się i widzi wszystkie pliki udostępnione z laptopa. Problem jest w tym, że nie działa to w drugą stronę. Laptop wykrywa komputer stacjonarny, lecz wyskakuje błąd o braku uprawnień. Na komputerze stacjonarnym wyłączona jest zapora, firewall. Co może być tego przyczyną, że pliki można wysyłać tylko w jedną stronę? Czemu laptop niema dostępu do komputera stacjonarnego?
Nie zależy mi na internecie, tylko na przesyłaniu danych
Z góry dziękuje


RE: Windows 7 - Windows XP. Brak dostępu do plików - Nostromo - 19.09.2012 00:38

"Wielu z was pewnie często nurtowało to, że nie mogliście w swojej sieci domowej swobodnie udostępniać plików i folderów bez wpisywania haseł i użytkowników. Sposób jest prosty. Wystarczy wykonać dwie proste operacje.
1. Wyłączyć odmowę dostępu do komputera "gościowi".
2. Wyłączyć w "Grupie domowej" udostępnianie chronione hasłem..."

Więcej?
Zapoznaj się z wątkiem
Udostępnianie plików i folderów bez hasła w sieci (tutorial),

korzystaj częściej z szukajki forumowej.