Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
[Win8 Win7] Jak zmienić rozmiar okienek programów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: [Win8 Win7] Jak zmienić rozmiar okienek programów (/win8-win7-jak-zmienic-rozmiar-okienek-programow-26659-t)



[Win8 Win7] Jak zmienić rozmiar okienek programów - emer1 - 15.09.2012 18:34

Kupiłem lapka 17.3'' z FullHD czyli 1920x1080
Instaluje czy to Win7 czy Win8 (co za syf gadgeciarski wg IMO).
Wszyyystko malutkie (jak dla moich słabego wzroku) przy tej defaltowej rozdzielczości, a zejście z rozdzielczością powoduje gorszą jakość i ostrość obrazu.
Kombinuje z wielkością liter w panelu sterowania Windows - ale tylko te ichnie standardowe 100 czy 125 czy 150% jest w porządku jeżeli chodzi o jakość i ostrość, bo pośrednie to gorsza jakość i ostrość.
Kiedyś w np WinXP można było regulować i zmieniać rozmiary okna, tj szerokości ramek, wielkości czcionek w poszczególnych segmentach okna, jak w zakładkach,w narzędziach, czy zawartość okna - teraz w Windows 7 czy 8 to gdzie to jest ?!
Używam przeglądarki Chrome - w ustawieniach zmieniłem sobie na 125 czy nawet 150% i jest OK , ale w samej CHROME juz jak wyżej napisałem - narzędzia , zakładki, czy "ulubione" to maleństawa nieproporcjonalne ...
Używam TLENa - maleeeeeeńki strasznie przy tej rozdzielczości, okna rozmowy to maleństwa , jak również okienko maili ... zmienienie rozdzielczości czy rozmiaru czcionki powoduje pogorszenie jakości i ostrości ...
Jest jakaś rada na w/w moje problemy ?