Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Pomimo zainstalowania sterownika brak dźwięku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Pomimo zainstalowania sterownika brak dźwięku (/pomimo-zainstalowania-sterownika-brak-dzwieku-26594-t)



Pomimo zainstalowania sterownika brak dźwięku - ninpo123 - 13.09.2012 13:55

witam

Mam problem w związku z dźwiękiem w systemie otóż są zainstalowane sterowniki ale w menadżeże urządzeń jest wykrzyknik a w prawym dolnym rogu ekranu (pasek zadań) jest ikonka głośnika z literką "x". W czym tkwi problem ?


RE: Brak dzwięku!! pilne - kamilx94 - 13.09.2012 14:55

Odinstaluj sterowniki od karty muz etc. Windows zresetuje wtedy ustawienia do podstawowych przy ponownej instalacji sterowników. Jeśli to nie pomoże to znaczy, że grzebałeś w innym czyt. jakimś dodatkowym programie = )


RE: Brak dzwięku!! pilne - ninpo123 - 13.09.2012 15:46

zrobiłem tak jak pisałeś i lipa nie pomogło. jak wejdę w menadżer urządzeń i rozwine to kontrolery dzwięku itd... daj właściwości na tym wykrzykniku to pisze kod 39. a jak najadę myszką na ten głośnik na dole po prawej stronie to pisze "brak zainstalowanego urządzenie wyjściowego audio"

jak próbuje zainstalować sterowniki do karty dzwiękowej wyskakuje mi coś takiego

[attachment=4705]


RE: Brak dzwięku!! pilne - Nostromo - 13.09.2012 17:01

Odinstaluj ten sterownik nie przez właściwości lecz rozwijając Kontrolery dźwięku(poniżej przykład)

[Obrazek: obraz047.png]



Jak nie pomoże, zrób to w trybie awaryjnym.


RE: Brak dzwięku!! pilne - ninpo123 - 13.09.2012 17:22

zrobiłem tak jak napisałeś i zainstalowałem te sterowniki ale dalej mi nie wykrywa karty... i nic nie pomogło;/


Odp: Brak dzwięku!! pilne - nomoreground - 13.09.2012 17:28

Przywracanie systemu z czasów jak miałeś dźwięk próbowałeś?

Napisane w tapatalku na mojej Xperii S


RE: Odp: Brak dzwięku!! pilne - ninpo123 - 13.09.2012 17:32

nie próbowałem, nigdy się w coś takiego nie bawiłem. ale ostatnio miałem format'a i na samym początku jeszcze był głos. na następny dzień włączyłem komputer i juz go nie było.


RE: Brak dzwięku!! pilne - thermalfake - 13.09.2012 17:59

Proszę pokazać dokładną konfigurację uruchamiając msinfo32.exe lub msinfo64.exe
Plik zapisać (Ctrl+S) w formacie nfo i podesłać w załączniku na forum do sprawdzenia.
Błąd 39 może oznaczać:
- nie zainstalowany poprawnie sterownik
- uszkodzona część rejestru odpowiedzialna za obsługę urządzenia
- uszkodzony sterownik lub inny plik powiązany ze sterownikiem
Do usunięcia z rejestru można się posłużyć GhostBusterem
http://windows7forum.pl/brakujacy-sterownik-rozwiazany-25168-t?pid=132778#pid132778


RE: Pomimo zainstalowania sterownika brak dzwięku - ninpo123 - 13.09.2012 18:24

proszę tutaj jest ten plik http://wyslijto.pl/plik/ilglsgbxq0 . zainstalowałem tego ghost buster'a i co teraz mam zrobic?

Pomoże ktoś?


RE: Pomimo zainstalowania sterownika brak dzwięku - thermalfake - 13.09.2012 19:49

Najpierw usuwany urządzenie jak podał Nostromo (bez restartu), potem Ghostbuster.
Opis know how dostałeś w linku poprzedniej wiadomości.


RE: Pomimo zainstalowania sterownika brak dzwięku - ninpo123 - 13.09.2012 19:54

jak odinstaluje ten sterownik to nie mam juz tego sterownika w ghostbosterze


RE: Pomimo zainstalowania sterownika brak dzwięku - thermalfake - 13.09.2012 22:29

Pomysły się skończyły. Archiwizacja i świeża instalacja. Po postawieniu systemu i sterowników zrób sobie punkt przywracania
Jest to na tyle głęboko zakorzeniony problem, że jego rozwiązanie trwało by zbyt długo. Widocznie być może instalowałeś jeszcze coś co ubija skutecznie w postaci nie wykrywania sterownika do urządzenia.


RE: Pomimo zainstalowania sterownika brak dzwięku - ninpo123 - 14.09.2012 11:38

okej przeinstaluje system jeszcze raz. Dzięki za pomocCwaniak


Pomimo zainstalowania sterownika brak dzwięku (rozwiązany) - Nostromo - 14.09.2012 14:33

Wątek rozwiązany.