Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Lan połączenie kablowe "sieć niezidentyfikowana" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Lan połączenie kablowe "sieć niezidentyfikowana" (/lan-polaczenie-kablowe-siec-niezidentyfikowana-26531-t)



Lan połączenie kablowe "sieć niezidentyfikowana" - konradxdx - 11.09.2012 09:37

Witam. Mam pewien problem kupiłem kabel zcrossowany aby podłączyć kompa do laptopa na obu jest Windows 7. Ip kompa 192.168.0.1 a laptopa 192.168.0.2 i jest sieć niezidentyfikowana publiczna. Chciałbym ustawić na domową żeby udostępnić neta itd lecz nie mogę przestawić nawet nie ma opcji. Komputery są w tej samej grupie roboczej. Proszę o pomoc Smutny


RE: Lan połączenie kablowe "sieć niezidentyfikowana" - Magnetar - 11.09.2012 13:53

To jest jakaś nowa gra forumowa - Zgaduj zgadula ?
Który komputer ma dostęp do internetu i w jaki sposób się łączy ?


RE: Lan połączenie kablowe "sieć niezidentyfikowana" - thermalfake - 11.09.2012 15:56

Trzeba włączyć na laptopie usługę udostępniania łącza internetowego (opis jest chociażby w faq, wersja starter nie ma tej opcji).
Podejrzewam, że lapek dostaje sygnał z wifi
Konfiguracja TCP/IP na sztywno
laptop
ip 192.168.0.2
maska 255.255.255.0
bramka jakaś tam od innego routera
dns przypisany prawdopodobnie automatycznie

komputer
ip 192.168.0.1
maska 255.255.255.0
bramka 192.168.0.2
dns: wklepać ten od dostawcy np neostrady, netii, nie wiem co tam masz bo się nie rozpisałeś.

Komunikat "sieć niezidentyfikowana" dostajesz dlatego iż system nie wie gdzie jest jego brama tzw wyjście na świat.


RE: Lan połączenie kablowe "sieć niezidentyfikowana" - konradxdx - 11.09.2012 18:13

Komputer stacjonarny ma dostęp do netu przez modem czyli połączenie dial-up.


RE: Lan połączenie kablowe "sieć niezidentyfikowana" - thermalfake - 11.09.2012 19:19

Cytat:kupiłem kabel zcrossowany aby podłączyć kompa do laptopa

nie jest tym samym co

Cytat:Komputer stacjonarny ma dostęp do netu przez modem czyli połączenie dial-up.

... więc to co napisałem w poprzednim poście musi być odwrócone stronami. Dla lapka bramką jest PC z adresem 192.168.0.1

Czy nie mądrzejszym rozwiązaniem byłby zakup prostego routera dsl/adsl (w zależności jaki dostawca). ?


RE: Lan połączenie kablowe "sieć niezidentyfikowana" - konradxdx - 11.09.2012 20:27

Mam zamiar w przyszłości kupić router ale narazie wystarczy mi kabel i po prostu chciałem wiedzieć jak to naprawić. Na razie mam rozwiązanie mam rozwiązanie czyli wpis do rejestrów sieć jest domowa a ja potrzebuje tylko móc wymieniać dane nie udostępniać internet.Dzięki za pomoc dam plusa temat można zamknąć.


Lan połączenie kablowe "sieć niezidentyfikowana" (rozwiązany) - LadyInBlue - 11.09.2012 21:43

Wątek rozwiązany.