Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z opuszczeniem grupy domowej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z opuszczeniem grupy domowej (/problem-z-opuszczeniem-grupy-domowej-26088-t)



Problem z opuszczeniem grupy domowej - Marex - 26.08.2012 22:47

Witam kiedyś ustawiłem grupę domową i nie wiem jakie było do tego hasło teraz chcąc udostępnić i dzielić się plikami przez sieć lan mam brak możliwości opuszczenia grupy domowej, by znowu dołączyć, lecz tym razem zapisać hasło i po drugie nie mam możliwości zmienienia hasła... dodam, że próbowałem tych sposobów jakie opisują ludzie na internecie, czyli usunąłem pliki z lokalizacji:

Kod:
C: \Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking.

, ale to nic nie dało nie wiem być może mam coś z usługami, bo kiedyś to szperałem w nich, by system szybciej chodził i z tego o także przeczytałem powinienem włączyć usługi takie jak:

Dostawca grupy domowej
Usługa nasłuchująca grup domowych

, lecz jest problem, bo nie da rady ich włączyć, gdyż pojawia mi się jakiś kod błędu... masakra.

Bardzo potrzebuję udostępnić pliki (zdjęcia w dużej ilości), ale na tą chwilę jestem w...

Pomożecie?


RE: Problem z opuszczeniem grupy domowej - thermalfake - 28.08.2012 02:37

Na początek poproszę o:
- plik dziennika zdarzeń systemowych c:\Windows\System32\winevt\Logs\system.evtx - powinien się ujawnić ten kod błędu i ewentualnie inne powiązane rzeczy
- wynik polecenia w wierszu poleceń sc query | clip - wynik wkleić ze schowka do znaczników code, pokaże stan wszystkich usług


RE: Problem z opuszczeniem grupy domowej - Marex - 29.08.2012 14:45

Ehhh ok po ciężkiej przeprawie udało mi się zrobiłem, to w ten sposób, że przywróciłem usługi do stanu domyślnego pewnym programem po, czy dopiero, wtedy przeniosłem pliki z folderu PeerNetworking następnie restart i udało się opuścić grupę... ale co z tego, gdy podłączając dwa komputery za pomocą kabla LAN, przy czym tworząc na jednym z nich grupę domową zapisując hasło i przy przejściu na drugi komputer klikając w centrum sieci i udostępniania "Wybierz grupę domową i opcję udostępniania" u góry wyświetla się "Obecnie w sieci nie ma dostępnych żadnych grup domowych" no i ja się pytam jak to?, gdy na jednym z komputerów ta grupa jest stworzona, jak i dwa komputery kablem także są podłączone??

Oba systemy, to Windows 7 Ultimate 64 bit.

Ktoś wie jak temu teraz zaradzić?