Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nie można pobierać plikow z internetu, dostępne tylko 2.4GB RAM z 4 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Nie można pobierać plikow z internetu, dostępne tylko 2.4GB RAM z 4 (/nie-mozna-pobierac-plikow-z-internetu-dostepne-tylko-2-4gb-ram-z-4-26087-t)



Nie można pobierać plikow z internetu, dostępne tylko 2.4GB RAM z 4 - Brzuuzek - 26.08.2012 22:22

Witam wszystkich forumowiczów

Mam następujący problem z laptopem HP Pavilion DV6-6152ea
Zrobiłem format partycji, zainstalowalem Windows 7 Home Premium 32 bity
Zaistalowałem wszystkie sterowniki i wystepuje nastepujący problem..

Przy próbie pobrania czegokolwiek z internetu za pomocą przegladarki IE8 wyskakuje komunikat
"Nie można pobrać elementu nazwa_pliku z adres_strony
Nie można otworzyć tej witryny internetowej. Żądana witryna jest niedostepna lub nie można jej znaleźć. Spróbuj ponownie poźniej."

Pobralem Firefoxa na innym komputerze i zainstalowałem na tym, jednak i tutaj wystapiły komplikacje
[Obrazek: ffpng_xpwwpsp.png]

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi gdyż w.w laptop zostal mi powierzony w celu naprawy a jak narazie jest większa kaszana Zakłopotany niż na starcie
Gorąco pozdrawiam i dzięki za każdą odpowiedź

Specyfikacja

HP Pavilion DV6-6152ea

Procesor: Inter Core I3-2310M 2.10 GHz
Win 7 Home Premium 32 bity
4GB ramu (dostepne 2.45 GB) <--- kolejne pytanie: dlaczego tylko tyle jest dostępne


RE: Problem Nie można pobierać plikow z internetu - thermalfake - 26.08.2012 22:57

PPM na ikonę IE8 i z menu kontekstowego wybierz "uruchom jako administrator" lub w zakładce zgodność (właściwości) wybrać uruchom ten program jako administrator.
W opcjach internetowych przeglądarki postaraj się zmniejszyć poziom zabezpieczeń na niski.
Inne rozwiązanie to
http://superuser.com/questions/131262/ie8-unable-to-download-files
A tak testowo otwórz wiersz poleceń cmd i tam wpisz dowolną komendę np ipconfig - powinien krzyczeć, ze nie masz uprawnień.

Cytat:4GB ramu (dostepne 2.45 GB) <--- kolejne pytanie: dlaczego tylko tyle jest dostępne

Ano poszukaj sobie odpowiedzi na forum. Ten temat był wałkowany niejednokrotnie.
Pokaż mi screen z monitora wydajności (resmon.exe) z zakładki pamięć.


RE: Problem Nie można pobierać plikow z internetu - Brzuuzek - 26.08.2012 23:22

Super pobieranie działa
Sam nie wiem czemu wcześniej tego nie sprawdziłem
tak czy siak big up dla Ciebie Cwaniak

po wpisaniu iponfig w CMD [Obrazek: ipconfigp_xpwwhrh.png]
więc niby mam pełne prawa administratorskie

a masz jakiś pomysł co do firefoxa?


a oto screen odnośnie RAMU [Obrazek: rampng_xpwwhhr.png]


RE: Problem Nie można pobierać plikow z internetu - thermalfake - 27.08.2012 09:45

http://kb.mozillazine.org/Unable_to_save_or_download_files

PS.
Popraw linki do obrazków bo ich nie widać.


RE: Problem Nie można pobierać plikow z internetu - Brzuuzek - 27.08.2012 12:30

(27.08.2012 09:45)thermalfake napisał(a):  PS.
Popraw linki do obrazków bo ich nie widać.

linki zostały już poprawione Uśmiechnięty


RE: Problem Nie można pobierać plikow z internetu - thermalfake - 27.08.2012 13:45

Zbyt duża ilość pamięci RAM przydzielona sprzętowo - ponad 1.5GB co jest dość nienormalne.
Więc zaktualizuj bios o ile jest nowszy, upewnij się, że masz zainstalowane wszystkie w miarę świeże sterowniki.
Wpisz msconfig, z zakładki rozruch wybierz opcje zaawansowane i odznacz maksymalną ilość pamięci po czym uruchom ponownie, żeby sprawdzić w monitorze zasobów czy się zmieniło.


RE: Problem Nie można pobierać plikow z internetu - Brzuuzek - 27.08.2012 14:06

(27.08.2012 13:45)thermalfake napisał(a):  Zbyt duża ilość pamięci RAM przydzielona sprzętowo - ponad 1.5GB co jest dość nienormalne.
Więc zaktualizuj bios o ile jest nowszy, upewnij się, że masz zainstalowane wszystkie w miarę świeże sterowniki.
Wpisz msconfig, z zakładki rozruch wybierz opcje zaawansowane i odznacz maksymalną ilość pamięci po czym uruchom ponownie, żeby sprawdzić w monitorze zasobów czy się zmieniło.

Dzięki, myślę, że z RAM-em sobię już poradzę.
A mógłbyś się odnieść do problemu z Firefoxem tj. wyskakujący komunikat [Obrazek: ffpng_xpwwane.png] przez co nie da się z niego wogóle korzystać. Czy może lepiej z tym problemem udać się na forum Mozilli? Sądzę jednak, że przyczyna leży po stronie Windy