Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
'Brak dostępu do internetu' przy połączonym wifi, kablu i iPlusie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: 'Brak dostępu do internetu' przy połączonym wifi, kablu i iPlusie (/brak-dostepu-do-internetu-przy-polaczonym-wifi-kablu-i-iplusie-26068-t)



'Brak dostępu do internetu' przy połączonym wifi, kablu i iPlusie - kenny86 - 26.08.2012 00:57

Witam,

od piątku rano mam 'brak dostępu' przy połączeniu laptopa (Sony Vaio) z wifi, czy kablem (UPC). dodam, że z tym samym wifi łączy sie mój iPod Touch i internet w nim śmiga.Próbowałem podłączyć też iPlusa Huauei i jest informacja 'internet połączony', ale tak samo jest 'brak dostępu', iPlus działa normalnie na laptopie, z którego obecnie piszę.

podejrzewam, że w takim wypadku problem tkwi w laptopie i trzeba tam coś zmienić w ustawieniach. Zmieniałem serwery DNS na te google'owskie i też te dla UPC i Plusa i nic to nie zmieniło. Zresetowałem też usługę klient DNS oraz Rozpoznawanie lokalizacji w siesi i nie dało to żadnego rezultatu.

może ktoś mi coś doradzić? tylko jak krowie na miedzy, krok po kroku, bo jestem słaby w te klocki niestety.

próbowałem też tego, bez skutku:

"Dla pewności wklep to do wiersza poleceń (z uprawnieniami administratora)
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
netsh winsock reset catalog
netsh int ip reset reset.log"


RE: 'Brak dostępu do internetu' przy połączonym wifi, kablu i iPlusie - thermalfake - 26.08.2012 22:26

Poproszę o udostępnienie dziennika systemowego - c:\Windows\System32\winevt\Logs\system.evtx
Proszę także o udostępnienie wyniku polecenia w cmd "sc query state= inactive | clip" (wkleić ze schowka)
Zapytam także jaką ochronę systemu stosujesz i czy wyłączenie ich (najlepiej usługi -> msconfig - usługi- ukryj wszystkie usługi Microsoft - zaznacz pozostałe i daj wyłącz wszystkie po czym restart ) zmienia postać rzeczy.
Wrzuć także ipconfig/all


RE: 'Brak dostępu do internetu' przy połączonym wifi, kablu i iPlusie - cornik - 27.08.2012 18:53

Witam,

Kenny86 jeśli masz antywira McAfee to polecam swoją poradę z tego wątku ( http://windows7forum.pl/polaczono-ale-brak-dostepu-do-internetu-25887-t ). Miałem niedawno ten sam proble z Sony Vaio - nowe E15- właśnie z wyżej wspomnianym antywirem. Połączono z UPC, ale brak dostępu do internetu. Próbowałem wszystkiego, ale rozwiązanie przyszło wczoraj z angielskiej strony Sony. Okazało się, iż najnowsza aktualizacja (w moim przypadku z 18.8.12) namieszała sporo w systemie. Polecam to rozwiązanie wszystkim użytkownikom laptopów Sony Vaio z McAfee oraz tym którzy mają tylko tego antywira.

Myśle, że i u Ciebie to powinno się sprawdzić.

Pozdrawiam