Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nieprawidłowe hasło Wifi - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Nieprawidłowe hasło Wifi (/nieprawidlowe-haslo-wifi-25978-t)



Nieprawidłowe hasło Wifi - mouldybrain - 22.08.2012 20:24

W lapku (Acer Aspire 5737Z) po zainstalowaniu Win7 professional x64 (legalnie) zamiast Visty nie mogę się połączyć z siecią przez Wifi, przy próbie wpisania hasła dostaję alert, że jest niepoprawne, pomimo, że na drugim komputerze i telefonie jest przyjmowane (i nie pomyliłam się przy jego wpisywaniu, bez caps locka, etc).
Wcześniej na tym forum opisywany był b podobny problem, jednak bez jego rozwiązania. Sugerowany reset zapory (włącz / wyłącz ?) nie pomógł.

Screen z programu Everest odnośnie karty sieciowej
[Obrazek: TkWFz.png]
Sterownik mam ze strony Acera, menedżer urządzeń wykrywa go jako aktualny. Powinnam jeszcze jakiś doinstalować?

[Obrazek: GkflL.jpg]
Sposób szyfrowania jest ustawiony na taki sam jak na innym laptopie, który łączy się z siecią, więc już nie wiem na czym może polegać problem, a nie ogarniam tematu w ogóle Smutny
Z góry dzięki za pomoc.


RE: Nieprawidłowe hasło Wifi - thermalfake - 22.08.2012 20:37

Wyniki poleceń ipconfig/all oraz netsh wlan show all.
Screeny z ustawień wireless routera.
Pytanie czy w tym sprzęcie używa się dodatkowej aplikacji zarządzającej połaczeniami sieciowymi.


RE: Nieprawidłowe hasło Wifi - mouldybrain - 23.08.2012 10:36

dziękuję za zainteresowanie.
wyniki poleceń : https://docs.google.com/document/d/1X6fRBB-dPvi4-uG85UwVAYrxmQ3o3YNzLU9BKahp1og/edit
screeny z ustawień wireless pentagram cerberus p 6343, tbh nie wiem czy o to chodziło http://i.imgur.com/rUn9S.png
odp.: nie.


RE: Nieprawidłowe hasło Wifi - thermalfake - 23.08.2012 10:56

W momencie wykonywania poleceń wifi było rozłączone
Cytat:Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej:

Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony
Sufiks DNS konkretnego połączenia :
Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Ralink 802.11n Wireless LAN Card #2
Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-24-2C-3B-09-51
DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Dodatkowo ze zrzutu profili widzę, że ta sieć jest ustawiona zabezpieczeniem WEP'em.

Cytat:SSID 1 : white_lies
Typ sieci : Infrastruktura
Uwierzytelnianie : Otwarte
Szyfrowanie : WEP
BSSID 1 : c8:3a:35:1b:f5:f9
Sygnał : 86%
Typ radia : 802.11n
Kanał : 1
Podstawowe szybkości transmisji (Mb/s): 1 2 5.5 11
Inne szybkości transmisji (Mb/s): 6 9 12 18 24 36 48 54

W routerze w zakładce security zmień sobie to na
network authentification: wpa-psk lub wpa2-psk
wpa encryption: tkip+aes
wpa passphrase: hasło minumum 8 znaków


RE: Nieprawidłowe hasło Wifi - mouldybrain - 23.08.2012 12:40

Cytat:W routerze w zakładce security zmień sobie to na
network authentification: wpa-psk lub wpa2-psk
wpa encryption: tkip+aes
wpa passphrase: hasło minumum 8 znaków
Takie ustawienia były już w routerze wprowadzone i nie chcę ich zmieniać, bo na drugim laptopie wifi działa. Na tym z resztą też działało, zanim przeinstalowałam system, czyli to coś w lapku nie styka...

Rozumiem, że problem tkwi w "stan nośnika: odłączony", ale w menedżerze karta działa poprawnie, to jak mam ją włączyć w takim razie? (sorry za pewnie głupie pytanie, ale nie znam się)

Sieć mam cały czas dostępną, a korzystam z połączenia lokalnego.


RE: Nieprawidłowe hasło Wifi - thermalfake - 23.08.2012 13:44

LaunchManager Application jest zainstalowany ? Wgrany prawidłowy sterownik wlan? Jest dwóch producentów Ralink oraz Atheros.
Może przez nieuwagę to połączenie jest wyłączone (szara ikonka).
Panel sterowania - centrum sieci i udostępniania - zmień ustawienia karty sieciowej - połączenie bezprzewodowe ppm z menu włącz.
W ustawieniach profilu sieci w zakładce zabezpieczenia ustawić to samo szyfrowania jakie jest ustawione na routerze. Skoro tu jest ustawiony WEP to internet nie ma prawa działać.
Wklep sobie jeszcze takie polecenia w wierszu poleceń (cmd)
netsh int ip reset reset
netsh winsock reset catalog


RE: Nieprawidłowe hasło Wifi - Magnetar - 23.08.2012 16:46

Namawiałbym do zastosowania się do sugestii kolegi i zmiany szyfrowania na WPA, bo WEPa to byle dzieciak może złamać !


RE: Nieprawidłowe hasło Wifi - mouldybrain - 24.08.2012 11:29

doinstalowałam launchmanagera dzięki czemu działają już przyciski głośności, zmieniłam w ustawieniach routera na wpa2 + tak samo w zabezpieczeniach i net śmiga. idk czemu wcześniej, przy ustawionym na routerze WPA i odpowiednim zabezpieczeniu we właściwościach sieci na tym laptopie nie działał ale na drugim tak..(dzisiaj jeszcze raz to sprawdzałam).
anyway dziękuję bardzo za pomoc, temat do zamknięcia.