Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Migotanie obrazu, blue screen - AMD Radeon 6570, Catalyst 12.6 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Migotanie obrazu, blue screen - AMD Radeon 6570, Catalyst 12.6 (/migotanie-obrazu-blue-screen-amd-radeon-6570-catalyst-12-6-25801-t)



Migotanie obrazu, blue screen - AMD Radeon 6570, Catalyst 12.6 - bzz - 16.08.2012 16:42

Mam problem z miganiem obrazu przy grach i przy uruchamianiu (odświeżaniu) filmów na YT. Na pół sekundy pojawiają się paski na całym ekranie, co ciekawe problem ustępuje kiedy monitor jest podłączony jednocześnie przez DVI (domyślnie) i HDMI a ekran rozszerzony lub powielony. Mam Intela core 2Duo 2.33, 7 x64 professional sp1, kartę AMD Radeon 6570, a komp generalnie Dell Optiflex 755 z 4GB RAMu. Mam najnowszą wersję Catalyst 12.6, przy próbach odinstalowania, naprawienia wysadzała system do Blue Screena. W końcu min. przy pomocy CCleanera udało się odinstalować i zainstalować na nowo ale problem nadal istnieje. Będę wdzięczny za pomoc, bo nie jestem w tym temacie zbyt doświadczony i już brakuje mi pomysłów.


RE: migotanie obrazu, blue screen - AMD Radeon 6570, Catalyst 12.6 - thermalfake - 16.08.2012 19:22

Po forach piszą, żeby lekko zmniejszyć taktowanie pamięci karty i usunąć dokłądnie pozostałości po karcie a nie zwykłym deinstalatorem a np Driver Sweeper'em.


RE: Migotanie obrazu, blue screen - AMD Radeon 6570, Catalyst 12.6 - bzz - 16.08.2012 23:07

Niestety przyniosło to jeszcze większe problemy. Próbowałem zainstalować wersję 12.8, ale wywala system do blue screena. Po wielu próbach i czyszczeniach jedyne co się udało to zainstalować z płytki wersję 12.1, ale problem z migotaniem nadal istnieje. Taktowanie pamięci pamięci jest domyślnie ustawione na najniższej wartości (667 MHz). Jakieś inne pomysły? Uszkodzenie karty? Reinstalacja windy pomoże?

Jakoś udało się zainstalować wersję 12.8, ale bez sterownika ekranu, więc ponownie musiałem wrócić do 12.1 z płytki.