Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Metaliczny pogłos przy odtwarzaniu filmów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Metaliczny pogłos przy odtwarzaniu filmów (/metaliczny-poglos-przy-odtwarzaniu-filmow-25771-t)



Metaliczny pogłos przy odtwarzaniu filmów - robert0709 - 15.08.2012 19:30

witam wszystkich!
Tak jak w temacie, mam problem z metalicznym pogłosem (nie wiem jak to inaczej mogę nazwać), mianowicie:
przy włączaniu filmu pojawia się takie charakterystyczne *plop*, dźwięk trwa może sekundę i powoli wygasa, jest taki jakby metaliczny. Następnie w trakcie filmu podczas dialogów oraz niektórych scen słychać metaliczne echo które jest podobne do tego jakby ktoś stukał placem w membranę głośnika.
Przeinstalowałem już sterowniki realtek hd audio ale to nie pomogło. Byłbym wdzięczny za pomocUśmiechnięty
Pozdrawiam


RE: Metaliczny pogłos przy odtwarzaniu filmów (realtek alc269) - Zguba25 - 15.08.2012 23:34

a jakim programem odtwarzasz ?


RE: Metaliczny pogłos przy odtwarzaniu filmów (realtek alc269) - peciaq - 16.08.2012 00:54

Przy filmach to się tylko dzieje? Jeśli tak, to możliwe że jest problem z kodekami. Odinstaluj obecny pakiet kodeków i zainstaluj Windows 7 Codec Pack i do tego Real Alternative.
Jeśli zaś nie tylko przy filmach to się dzieje, to przetestuj może na innym sprzęcie? Np. na słuchawkach.


RE: Metaliczny pogłos przy odtwarzaniu filmów (realtek alc269) - robert0709 - 16.08.2012 08:37

(16.08.2012 00:54)peciaq napisał(a):  Przy filmach to się tylko dzieje? Jeśli tak, to możliwe że jest problem z kodekami. Odinstaluj obecny pakiet kodeków i zainstaluj Windows 7 Codec Pack i do tego Real Alternative.
Jeśli zaś nie tylko przy filmach to się dzieje, to przetestuj może na innym sprzęcie? Np. na słuchawkach.

Odtwarzałem BestPlayerem oraz windows media playerem i był ten pogłos. Miałem paczkę K-lite Codec i właśnie przeinstalowywałem ja tez już kilka razy ale nic nie pomagało.
Dopiero zainstalowanie Windows 7 Codec Pack pomogło! Dzięki wielkie!Uśmiechnięty
temat można zamknąć


Metaliczny pogłos przy odtwarzaniu filmów (realtek alc269) (rozwiązany) - LadyInBlue - 16.08.2012 09:57

Wątek rozwiązany.