Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
problem ze sterownikami sata podczas instalacji Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: problem ze sterownikami sata podczas instalacji Windows 7 (/problem-ze-sterownikami-sata-podczas-instalacji-windows-7-25672-t)



problem ze sterownikami sata podczas instalacji Windows 7 - akaphoto - 11.08.2012 22:39

witam
zakupiłem nowy dysk ssd, i postanowiłem na niego zainstalować Windows 7, niestety podczas próby instalacji mam komunikat Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD ,po podaniu sterowników z pendriva jest następny komunikat o niekompatybilności , poprzednio istaowałem XP wersję 64 bit na tym dysku i nie było żadnych problemów z instalacją driverów sata, komputer ma już kilka latek, płyta główna to abit an8-v, proc amd64 - 3500+, 4gb ram, z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc, pozdrawiam, kamil


RE: sterowniki sata i Win 7 problem - thermalfake - 11.08.2012 23:40

Jeżeli obsługę urządzeń sata wykonuje kontroler raid (co nie raz doświadczyłem) to sobie do tego musisz ściągnąć sterownik i podać go podczas instalacji.
Ten pakiecik rozpakować np Total Commanderem (alt+f9)
http://www.nvidia.com/object/nforce_vista64_15.23.html
Z katalogu IDE\WinVista64 na pena zgrać oba podkatalogi sataide oraz sataraid.


RE: sterowniki sata i Win 7 problem - akaphoto - 12.08.2012 00:37

postąpiłem według twojej instrukcji, niestety z tym samy skutkiem co poprzednio, po podaniu którego kolwiek sterownika z pendriva komunikat ze nie znaleziono nowego urzadzenia
Smutny


RE: problem ze sterownikami sata podczas instalacji Windows 7 - jancom - 11.10.2012 00:33

dziś miałem podobny problem i ten sam komunikat instalując na płycie GIGABYTE Windowsa7. wsadziłem dodaną płytę CD aby dodać sterownik i nie pomogło. Przeleciałem cała listę i zonk. wcześniej nie spotkałem się z takim problemem.
Wsadziłem Windowsa do innego kompa (ASUS) i bez problemu win7 chciał się instalować nie prosząc o sterowniki!
Właściwie nie wierząc w sukces,totalnie sfrustrowany, wymontowałem cd/dvd z asusa i wsadziłem do tego nowego GIGABYTE i bez problemu winda mi się zainstalowała na GIGABYTowej płycie.

nie rozumiem tego, ale fuksem zainstalowałem na CD/RW LYTEONA a na LG był ten komunikat i taki sam problem jak kolega opisuje. Zacząłem googlować i trafiłem na ten post. Dlatego dzielę się moją "przygodą" z win7. Jeszcze tak długo nie zasiedziałem się z powodu głupiej, podobno prostej instalacji Windows 7 Smutny
Pozdrawiam Jan


RE: problem ze sterownikami sata podczas instalacji Windows 7 - thermalfake - 11.10.2012 09:22

Co komputer to inna konfiguracja sprzętowa więc nie należy się sugerować, że na wszystkim nie będzie kłopotów. Tutaj pomogła zmiana prawdopodobnie nie tylko interfejsu SATA/PATA ale i także portu na płycie głównej. Instalator poprawnie wykrył sprzęt do obsługi urządzenia instalacji mając do niego odpowiedni sterownik.