Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Ograniczony dostęp do internetu,WIFI/KABEL/USB - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Ograniczony dostęp do internetu,WIFI/KABEL/USB (/ograniczony-dostep-do-internetu-wifi-kabel-usb-25398-t)



Ograniczony dostęp do internetu,WIFI/KABEL/USB - koplek - 31.07.2012 12:07

Cześć Wam
Jak w temacie laptop widzi i łączy się za pomocą kabla bądź WIFI z siecią ale ma ograniczony dostęp, podobnie jest z Blueconnectem na USB.

Laptop Acer Aspire 5742
Intel Core i3-380M
intel@HD Graphics
3GB DDR3 Memory
320GB HDD
ACER Nplify 802.11b/g/n
System Win7 Home Premium 64bit

Dodam że to połączenie ograniczone ma z routerem Netia spot-1, z takim samym tylko od dziewczyny podobnie nie chce się w pełni połączyć.
Jeszcze jedno, problem wynikł kiedy korzystałem z Blueconnecta- przestał działać po jakimś czasie internet a jak wróciłem do domu to już nie działało WIFI i kabel.

Zamieszczam screena z wiersza polecenia który może Wam coś powiedzieć- mi niestety nic to nie mówi...

[attachment=4527]

Nie wiem dlaczego wyskakuje monit że mam te niektóre komendy uruchomić jako administrator? - myślałem że ja nim jestem.


RE: Ograniczony dostęp do internetu,WIFI/KABEL/USB - thermalfake - 31.07.2012 12:50

Trzeba wejść Start -> Wszystkie programy-> Akcesoria i kliknąć prawym przyciskiem myszy na Wiersz poleceń i wybrać z menu "uruchom jako administrator". Pokaż wynik polecenia ipconfig/all


RE: Ograniczony dostęp do internetu,WIFI/KABEL/USB - koplek - 31.07.2012 13:08

(31.07.2012 12:50)thermalfake napisał(a):  Trzeba wejść Start -> Wszystkie programy-> Akcesoria i kliknąć prawym przyciskiem myszy na Wiersz poleceń i wybrać z menu "uruchom jako administrator". Pokaż wynik polecenia ipconfig/all

[attachment=4530]

Dodam jeszcze screena menadżera urządzeń (wcześniej wyświetlały się tylko karta bezprzewodowa i sieciowa, teraz jakieś składniki z którymi jest chyba coś nie tak)

[attachment=4531]


RE: Ograniczony dostęp do internetu,WIFI/KABEL/USB - thermalfake - 31.07.2012 15:27

Z konfiguracji wynika, że lapek nie dostaje żadnego adresu z DHCP - po czasie przypisuje sobie wewnętrzny adres 169.254.x.x
Wklepać poprawnie jeszcze raz te komendy które nie uruchomiły się gdyż wiersz poleceń nie był uruchomiony z prawami administratora. Zresetować Netia spota, dla testów wyłączyć szyfrowanie.


RE: Ograniczony dostęp do internetu,WIFI/KABEL/USB - koplek - 31.07.2012 21:20

Wpisałem tak jak radziłeś jako administrator komendy
netsh winsock reset catalog
oraz
netsh int ip reset reset.log

po tych 2 komendach każdorazowo uruchamiałem lapka ponownie tak jak prosił o to wiersz polecenia, router netia zrestartowany, "wyłączenie szyfrowania" brak bo nie wiem jak to zrobić:/
i nic... bez postępów


RE: Ograniczony dostęp do internetu,WIFI/KABEL/USB - koplek - 15.08.2012 21:04

Problem rozwiązany. Nie usunąłem przyczyny moich problemów ale po prostu przywróciłem system do momentu sprzed "awarii".


Ograniczony dostęp do internetu,WIFI/KABEL/USB (rozwiązany) - LadyInBlue - 15.08.2012 21:40

Wątek rozwiązany.