Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Karta zintegrowana i artefakty ... - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Karta zintegrowana i artefakty ... (/karta-zintegrowana-i-artefakty-25356-t)



Karta zintegrowana i artefakty ... - pucek5511 - 29.07.2012 15:49

Siemano , mam pewien problem, otóż mam laptopa Lenovo 3000 G530 i kartę zintegrowaną Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family, i co po chwile latają mi "artefakty".Czytałem poradnik jak naprawić artefakty, że wypieka się kartę w piekarniku i jest duża szansa że artefakty się naprawią, i zastanawia mnie czy opłaca mi się rozkręcać laptopa i kombinować z tym ? Co wy o tym sądzicie ? Mogę podać link do tego poradnika.


RE: Karta zintegrowana i artefakty ... - thermalfake - 29.07.2012 16:16

Po wiersze popraw swój post i napisz bez tego formatowania - zwykły, niepogrubiony i nie wyrównany do środka.
Wracając do meritum nie wiem dlaczego nie brakuje naiwniaków na takie metody. To nie jest żadna metoda naprawy a tym bardziej nie w laptopie. Ten poradnik powinien brzmieć - jak sobie zniszczyć sprzęt albo jak zniszczyć sprzęt klienta, nie narobić się a dużo zarobić.
Twój model posiada zintegrowany układ z płytą główną tzw IGP. Poprawna metodyka naprawy to rozbiórka laptopa do gołego w celu wyjęcia płyty, usunięcia starego układu grafiki i reballing (montaż powierzchniowy) nowego układu. Sam reballing na starym układzie nie ma sensu - dużo kasy a gwarancja na to krótka. Uprzedzając pytania - nie da się zamontować mocniejszego układu (fizycznie może i tak ale musi być przygotowany odpowiedni bios pod układ).


RE: Karta zintegrowana i artefakty ... - pucek5511 - 29.07.2012 16:22

Aha rozumiem, a da się jakoś naprawić tę kartę.? Wymiana na inną czy jakoś tak? Jeśli dało by się wymienić na inną to czy tylko na taką samą czy może jakąś lepszą .?


RE: Karta zintegrowana i artefakty ... - thermalfake - 29.07.2012 17:49

Wymiana na ten sam egzemplarz. Zaboli kilka stówek w plecy. A o tym czy się da napisałem w ostatnim zdaniu.


RE: Karta zintegrowana i artefakty ... - pucek5511 - 29.07.2012 20:08

Aha rozumiem, a jakaś naprawa tej karty czy tylko nowa? No i czy się opłaca naprawiać ten komputer.? Cwaniak


RE: Karta zintegrowana i artefakty ... - thermalfake - 29.07.2012 21:56

To nie jest karta taka jak tradycyjna grafika w komputerze a sam chip. Naprawiać się tego nie naprawia. Piszę dlatego o nowej iż nie wiadomo ile stara jeszcze po reballingu wytrzyma. Lepiej jakbyś podał dokładny model lapka to bym sprawdził jakie bebechy posiada.


RE: Karta zintegrowana i artefakty ... - pucek5511 - 29.07.2012 22:10

No pisałem wcześniej Lenovo 3000 G530 ! ;>


RE: Karta zintegrowana i artefakty ... - thermalfake - 29.07.2012 23:01

(29.07.2012 22:10)pucek5511 napisał(a):  No pisałem wcześniej Lenovo 3000 G530 ! ;>

Wolę się upewnić bo w obrębie danego modelu może być kilka niuansów konfiguracyjnych Zacieszacz

Grafika znajduje się w tym układzie. Jest to układ BGA chipsetu - Intel AC82GL40 SLB95

[Obrazek: laptop_motherboard_for_lenovo_3000_G530_...00_new.jpg]

Oddaj na wycenę.
Reballing 250-300zł w zależności od serwisu plus wspomniany nowy układ.