Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z dyskiem z laptopa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z dyskiem z laptopa (/problem-z-dyskiem-z-laptopa-25287-t)



Problem z dyskiem z laptopa - bogir - 26.07.2012 16:02

Witam serdecznie.Za namową moderatora... postanowiłem napisać nowy wątek.Otóż mam problem z dyskiem który kiedyś siedział w laptopie ale Win 7 pokazał mi informację że dysk jest uszkodzony.Wymieniłem dysk na nowy.Laptop hula cacy.Postanowiłem więc użyć starego dysku jako dysk zewnętrzny w komputerze stacjonarnym.Dokupiłem obudowę,format dysku, nadanie nowych liter itd,itd.Po podłączeniu do laptopa wszystko jest ok,natomiast po podłączeniu do stacjonarki nie widzi go ani w biosie ani w systemie.Chociaż zaraz po nadaniu liter partycjom i podłączeniu do stacjonarki na chwile mi go zobaczył.Zacząłem coś kopiować ,za chwilę anulowałem i dysk zniknął.Przepraszam za chaos ale już naprawdę nie mam pomysłu.


RE: problem z dyskiem z laptopa. - peciaq - 26.07.2012 16:04

Główne pytanie to czy testowałeś dysk, sprawdzałeś jego stan?


RE: problem z dyskiem z laptopa. - bogir - 26.07.2012 16:06

Próbowałem z Hirrens boot ale za grubo dla mnie)))

nadmieniam iż w laptopie wszystko jest ok.pamiętam ze były jakieś dwa bad sectory.))


RE: Problem z dyskiem z laptopa - thermalfake - 26.07.2012 16:36

Problem zasilania, taśmy sygnałowej - niedosunięte, niedostateczne napięcie z kabla, uszkodzona taśma sygnałowa. To takie najprostsze rzeczy do sprawdzenia skoro bios go od czasu do czasu nie wykrywa lub się "deaktywuje" w trakcie pracy. Dopiero potem podejrzewałbym że dysk już klęka co jest także możliwe w opisywanym przypadku.

Edit:
YYYY przepraszam niedopatrzyłem, że dysk siedzi w obudowie. Więc wyjmij go i podłącz jak tradycyjny dysk o ile ma interfejs SATA. Zobaczysz czy problem się powtórzy. Ogólnie dysk w obudowie może mieć niedostateczne zasilanie z jednego portu usb. Są kabelki mini usb z rozgałęźnikiem w kształcie litery Y. A tak dodatkowo to przydało by się podać jeszcze model płyty głównej w komputerze stacjonarnym.


RE: Problem z dyskiem z laptopa - bogir - 26.07.2012 16:44

ok.a co z sytuacją w laptopie?Tu działa.W stacjonarce szukałem w bios odnośnie podniesienia napięcia usb ale nie widzę tego.Jeśli chodzi o taśmy sygnałowe to calkowite zaćmienie dla mnie)))).Myśle że wszystko jest podosuwane.

Podłączałem z obydwoma usb.za chwilke podam info odnośnie płyty.

ciekawa sytuacja)))))Po właczeniu z uśpienia stacjonarki dysk jest.naprawde ciekawe.Kaspersky chce skanowac obie partycje))) podłączono dysk wymienny))).

Stacjonarka:
Gigabyte GA-M56S-S3

Laptop
Nazwa płyty głównej Fujitsu Siemens F47

Niestety.Po odłaczeniu i ponownym podłączeniu dysku brak.masakra)))


RE: Problem z dyskiem z laptopa - thermalfake - 26.07.2012 17:23

(26.07.2012 16:44)bogir napisał(a):  ok.a co z sytuacją w laptopie?Tu działa.W stacjonarce szukałem w bios odnośnie podniesienia napięcia usb ale nie widzę tego.

Nie ma czegoś takiego jak podbijanie napięcia portu usb. Po nim leci 5V z niewielką tolerancją w górę lub w dół. Takim zabiegiem grzebiąc jako elektronik rozwaliłbyś każde wpinane urządzenie.

[/quote]
Niestety.Po odłaczeniu i ponownym podłączeniu dysku brak.masakra)))
[/quote]

Tak jak pisałem. Weź dysk wepnij tradycyjnie, nie przez kieszeń to zobaczysz czy dysk za każdym razem startuje w biosie. W panelu sterowania w opcjach administracyjnych jest zarządzanie komputerem a w nim zarządzanie dyskami. Tam patrz czy coś jest wykrywane. Obojętnie czy na stacjonarnym masz XP/Vista/7.


RE: Problem z dyskiem z laptopa - bogir - 26.07.2012 18:07

thermalfake faktycznie pomogło.trzykrotny start za kazdym razem jest w biosie.w takim razie wadliwa obudowa?

szkoda że nie ma większych tych przycisków >pomógł<.naprawde wielkie dzięki.


Problem z dyskiem z laptopa (rozwiązany) - peciaq - 26.07.2012 18:58

Wątek rozwiązany.